Struny cembala a houslí rozezní kostelík sv. Ducha v Dobrušce

Festival F. L. Věka opět zavítá do jedné z nejkrásnějších historických staveb Podorlicka - kostelíka Sv. Ducha v Dobrušce. V neděli 29. srpna v něm bude znít barokní hudba v podání houslistky Ivy Kramperové a cembalisty Martina Hrocha.
Kostelík Sv. Ducha v Dobrušce (zdroj The International Music Festival of F. L. Vek)
Kostelík Sv. Ducha v Dobrušce (zdroj The International Music Festival of F. L. Vek)

Během koncertu nazvaného Struny cembala a houslí v období baroka si posluchači budou moci vychutnat skladby Johanna Sebastiana Bacha, Josepha Nicolase Pancrace Royera, Johanna Caspara Ferdinanda Fischera, Giovanniho Paisiella a Arcangella Corelliho. Iva Kramperová, absolventka Hudební fakulty AMU v Praze, je vyhledávanou sólistkou a komorní hráčkou. Hru na housle studovala na pardubické konzervatoři a pražské AMU. Obdržela řadu soutěžních ocenění, stala se stipendistkou firmy Yamaha a laureátkou Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka, spolupracuje s řadou orchestrů a je profesorkou houslové hry na Konzervatoři Pardubice.

Martin Hroch vystudoval Konzervatoř P. J. Vejvanovského v Kroměříži u Vandy Jandové (klavír) a Ivony Křivánkové (cembalo). Ve studiích pokračoval na Hudební fakultě JAMU v Brně, kde absolvoval v oborech klavír ve třídě Aleny Vlasákové a Jana Jiraského a cembalo u Barbary Maria Willi. Dnes je úspěšným sólistou a komorním hráčem, působí jako vedoucí katedry na JAMU v Brně.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments