Bývalí členové umělecké rady SND vyslovili podporu Mateji Drličkovi

Bývalí členové umělecké rady SND zveřejnili dopis adresovaný slovenské ministryni kultury Natálii Milanové, ve kterém vyslovují podporu Mateji Drličkovi.
Matej Drlička (zdroj Slovenské národné divadlo)
Matej Drlička (zdroj Slovenské národné divadlo)

Znovujmenování Mateje Drličky na post generálního ředitele SND doporučil jednohlasně poradní orgán pro výběrové řízení. Naopak, ostatní kandidáty – Norberta Baxu, Miloslava Oswalda a Borise Ažaltoviče – jednohlasně nedoporučili. Ministryně kultury Natália Milanová nyní musí rozhodnout, jak bude postupovat, prozatím požádala poradní orgán o podrobné zdůvodnění doporučení a vysvětlení.

Mezi osobnosti, které v otevřeném dopise podpořili znovujmenování Mateje Drličky generálním ředitelem Slovenského národního divadla jsou například pěvec Peter Dvorský, rektorka AMU Bohunka Koklesová, Sláva Daubnerová, Vladislava Fekete, ředitelka Divadelního ústavu, Martin Glaser, ředitel Národního divadla Brno a další.

Uvádí, že na základě předloženého projektu a veřejného slyšení uchazečů je zřejmé, že navržený vítězný kandidát rozumí divadlu a provozu divadelní instituce a má potřebné odborné a manažerské schopnosti pro její vedení a rozvoj.

V dopise zároveň upozorňují, že jeho nejmenování by mělo dalekosáhlé následky pro stav a směřování SND a to zejména v oblasti personální, finanční, umělecké kvality a naplňování dramaturgického plánu. Obávají se zpomalení či dokonce úplného zastavení transformačních procesů a výrazného zpoždění rekonstrukce historické budovy SND.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


3 4 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments