Bývalý rektor salcburského Mozartea prozatím do vězení nenastoupí

Výkon trestu bývalého profesora hudby na hudební akademii v Mnichově a rektora salcburského Mozartea Siegfrieda Mausera byl odložen. Mauserův právník požádal o odklad s tím, že jeho klient není schopen podrobit se pobytu ve vězení ze zdravotních důvodů.
Siegfried Mauser (foto Franz Neumayr)

Mauser byl obžalován za tři případy sexuálního násilí a jedno anální znásilnění už v roce 2016 a roku 2018 ve třech případech odsouzen na dva roky a devět měsíců ve vězení. Na konci července 2020 měl zahájit trest ve vězení poblíž Salcburku, ale podle mluvčího soudu Petera Eggera byl v této situaci pověřen odborník, který bude mít za úkol vyšetřit Mauserovu údajnou neschopnost.

Mauserův případ již před časem vyvolal veřejnou kontroverzi a ostrou veřejnou debatu. V listopadu 2018 řekla Nike Wagner, pravnučka skladatele Richarda Wagnera a ředitelka festivalu Beethoven Fest v Bonnu, že Mauser je obětí potřeby škodit. Peter Sloterdijk ve svém projevu na festivalu filozofie Phil.Cologne v Kolíně nad Rýnem označil soudní rozhodnutí za pustý symptom současné neo-puritánské prudérnosti, tedy společenského a politického jevu, rozkládajícího úspěchy sexuální revoluce v 60. letech.

 

 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments