Capella Cracoviensis přivezla Moniuszkovu Halku

  1. 1
  2. 2
S. Moniuszko: Halka – Capella Cracoviensis – FOK 2019 (foto Petr Dyrc)

Capella Cracoviensis existuje od roku 1970, specializuje se na starou hudbu, na historicky poučenou interpretaci, hraje na dobové nástroje, akcentuje polskou hudbu všech období až po dnešek, jejich repertoárový záběr je široký, včetně koncertních uvedení oper. Zažila jsem před lety jejich okouzlujícího Mozartova Donna Giovanniho. Vzdělaný a agilní Jan Tomasz Adamus vede Capellu od roku 2008.

 

Stanislav Moniuszko: Halka
Praha, kostel sv. Šimona a Judy, 15. října 2019

Halka – Natalia Rubiś, soprán
Zofia – Michalina Bienkiewicz, soprán
Jontek – Przemyslaw Borys, tenor
Janusz – Sebastian Szumski, baryton
Družba – Marek Opaska, bas
Čišník – Przemyslaw Balka, bas 

Capella Cracoviensis
Jan Tomasz Adamus – dirigent

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


3
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
dalibor

HonzaB zřejmě není zcela informován: Opava hrála Halku po válce minimálně ve 2 nastudováních. Poslední (cca 2004) bylo na vysoké úrovni s vynikajícím hud.nastudováním J. Snítila a sugestivní režií Jany Andělové. Halku skvěle ztvárnily Katarína Vovková a Katarína Kramolišová, Jontka Michal Vojta a Alexandr Vovk. Kromě toho v posledních cca 20 letech v Op. hostovala opera Bytom s dvěma různými výbornými inscenacemi Halky.
V Opavě si nestěžujeme…

HonzaB

Já vycházel z informací co jsem si přečetl. Možná, že tam psali jen o hlavních operních divadlech, tedy Opava zmíněna nebyla. Já se na Halku ptal onehdy dramaturga NDM a psal,že oni tohle asi inscenovat v příštích letech nebudou.Tak aspoň že vy v Opavě jste měli opakovanou možnost se tímto dílem seznámit. Docela Vám to přeji i závidím zároveň… :D

HonzaB

Dost mě překvapuje, že tuhle operu žádné divadlo (ani třeba to Ostravské či Opavské, odkud je to blízko k našim polským sousedům, tuhle operu tak dlouho nedávalo. A taky si myslím, že stálo za to, udělat tomuto pražskému koncertnímu uvedení větší reklamu a udělat to v nějakém lepší prostoru. Opera v kostele, trošku mi to nesedí… A lituji, že jsem o to přišel.