Cappella Mariana: Nové CD mapuje nově objevené skladby Johannese Tourouta

Propojování a hledání společných kulturních tradic je hlavním cílem projektu, který navazuje na dvacetiletou spolupráci vlámských umělců, Collegium Marianum, festivalu Letní slavnosti staré hudby a Zastoupení vlámské vlády v ČR, jejímž výsledkem jsou nezapomenutelné koncerty, na kterých jsou prezentovány díla vlámské hudby 14.–18. století.
Cappella Mariana v nahrávacím studiu Alamire Foundation (zdroj Cappella Mariana)
Cappella Mariana v nahrávacím studiu Alamire Foundation (zdroj Cappella Mariana)

Tuto spolupráci nyní intenzivně rozvíjí renomovaná vlámská kulturní a vědecká instituce Alamire Foundation, která iniciovala výzkum zaměřený na zmapování českých hudebních sbírek, ve kterých se nacházejí dosud neprobádané kompozice franko-vlámských mistrů z 15. a 16. století. Pozornost se upřela nejenom na Kodex Speciálník, ale především na Kodex Strahov, vzácný rukopis uložený ve Strahovském klášteře. Zde se objevily fascinující skladby téměř neznámého vlámského skladatele Johannese Tourouta.

Touha tato díla přednést širokému počtu posluchačů dala podnět k natočení CD „Johannes Tourout: portrét císařského kapelníka“ vokálním ansámblem Cappella Mariana pod vedením Vojtěcha Semeráda. Koncepci a produkci realizovala Alamire Foundation společně s vydavatelstvím Passacaille, jedná se o první nahrávku ve zbrusu nové řadě Alamire Foundation Editions.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments