Netradiční Carmina Burana jako velké finále festivalu

Zřídka uváděná komorní verze světoznámého díla Carla Orffa uzavře brány 16. ročníku Klášterních hudebních slavností. Festival tak připomene čtyřicet let od úmrtí tohoto německého skladatele.

Martin Kasík a Kristina Kasíková (zdroj Atrium na Žižkově)
Martin Kasík a Kristina Kasíková (zdroj Atrium na Žižkově)

Kantátu Carmina Burana, 24 zhudebněných středověkých písní, uvedou v život 30. září v šumperském Klášterním kostele Martin a Kristina Kasíkovi, kteří ovládnou dva klavíry. V sólových partech se představí Lucie Silkenová (soprán), Jan Mikušek (kontratenor) a Martin Bárta (baryton). Dále účinkují Český filharmonický sbor Brno a dětský pěvecký sbor s padesátiletou tradicí Motýli Šumperk. Součástí této verze provedení je také kompletní sestava bicích nástrojů v podání členů bicí sekce Moravské filharmonie Olomouc. Celé provedení bude řídit dirigent Marek Šedivý.

„Máme vyprodáno, přidáváme pár míst na stání. Těším se na velkolepé zakončení letošního ročníku a již teď děkuji všem, kteří přispěli svou účastí, účinkováním a jakoukoliv podporou,“ svěřuje se ředitel festivalu Roman Janků a dodává: „Program pro rok 2023 máme již připravený, jeho perličky se jako první dozví právě diváci Carmin Buran tento pátek.“

Od května do září přivedly Klášterní hudební slavnosti do třinácti nádherných míst Jeseníků osmnáct koncertů českých i zahraničních interpretů. Epilogem budou ještě dva večery přesunuté ze srpna. Nejprve 14. listopadu vystoupí v Šumperku Musica Florea s programem Haydn a Češi v Evropě a 16. listopadu v Jeseníku Epoque Quartet.

Festival si za své dlouholeté působení v regionu vysloužil záštitu ministra kultury, a také podporu a záštitu hejtmana Olomouckého kraje.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments