Cembalistka Edita Keglerová bude sólistkou koncertu ke 300. výročí narození J. A. Bendy

Klášterní hudební slavnosti uvedou 26. června 2022 od 20:00 hodin koncert Vivat Benda! k 300. výročí narození Jiřího Antonína Bendy. Koncert se bude konat v kostele Zvěstování Panny Marie.
Edita Keglerová (zdroj Klášterní hudební slavnosti)
Edita Keglerová (zdroj Klášterní hudební slavnosti)

Koncert zahájí Ouvertura na téma BEnDA Tomáše Illeho, která zazní teprve potřetí od svého vzniku. Dále vystoupí cembalistka Edita Keglerová, která se ujme sólového partu v Koncertu pro cembalo a orchestr, kdy Komorní filharmonii Pardubice bude řídit Jiří Petrdlík. Večer zakončí Bendův melodram Ariadna na Naxu v podání Ivany Jirešové, Petra Stacha, Apoleny Veldové a Komorní filharmonie Pardubice. Režie se chopila Věra Šustíková.

Edita Keglerová je absolventkou pražské AMU, která studovala v mistrovské třídě J. Ogga na Královské konzervatoři v Haagu a na Královské hudební akademii v Londýně. V rámci doktorandského studia na AMU se věnovala koncertům J.A. Bendy. V roce 1997 získala 1. cenu a Zvláštní cenu nakladatelství Bärenreiter na nejprestižnější Mezinárodní soutěži pro dva klávesové nástroje v belgických Bruggách, v roce 2001 získala “Honorable mention” na téže soutěži, tentokráte v sólové cembalové hře.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments