Centrum současného umění MeetFactory zahájí novou sezonu

Pražské centrum současného umění MeetFactory dnes akcí pro veřejnost s názvem Veřejný dům zahájí novou sezonu. Během večera se uskuteční tři vernisáže, tři koncerty, jedno divadelní představení a otevřou se ateliéry rezidenčních umělců. Akci bude předcházet setkání novinářů s kurátory a dramaturgy.Přítomni budou dramaturgové MeetFactory Karina Kottová, Matěj Samec, Michal Brenner a Zuzana Jakalová i belgičtí umělci, kteří přijedou představit výstavu Chiméra. Představeny budou i expozice Zvuk z pouště a H2O.

MeetFactory je neziskové centrum současného umění. Program utvářejí čtyři dramaturgické linie – hudba, divadlo, výtvarné umění a mezinárodní rezidenční program. Hudební program prezentuje zejména mezinárodní nezávislou hudební scénu. Divadelní program se zaměřuje na interpretace současné prózy a na experimentální mezioborové projekty, které často zahrnují vizuální umělce, hudebníky či neherce. Tři galerie nabízejí prostor pro konfrontace místní a mezinárodní umělecké scény. Mezinárodní rezidenční program je největším českým ateliérovým programem pro zahraniční umělce. MeetFactory disponuje patnácti ateliéry.

MeetFactory byla založena v roce 2001 Davidem Černým. V důsledku povodní v roce 2002 musela opustit původní prostory v Praze – Holešovicích, projekt byl vzkříšen o tři roky později v průmyslové budově na Smíchově, ve specifickém prostoru mezi dálnicí a železniční tratí. Dlouhodobé plánování MeetFactory je schvalováno správní radou, jejíž členy jsou vizuální umělec David Černý, hudebník David Koller a filmová a divadelní režisérka Alice Nellis.

Foto archiv

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky