Taneční platforma uvede desítku úspěšných českých inscenací

Deset inscenací, které reprezentují taneční a pohybové divadlo tuzemských tvůrců za uplynulý rok, uvede ode dneška festival Česká taneční platforma. Do neděle se představení odehrají na pěti pražských scénách, které se současnému tanci věnují. Festival je možností pro diváky vidět v krátkém čase nejzajímavější česká taneční díla, ale také šancí pro umělce, jak zaujmout dramaturgy a producenty ze zahraničí i z Česka.

Letos pořadatelé očekávají příjezd více než osmdesáti producentů, dramaturgů, zástupců festivalů a novinářů z celého světa. Mezinárodní porota během festivalu vybírá představení a umělce, kteří získávají prestižní ocenění Taneční inscenace roku, Tanečník roku a Cenu za světelný design, svou cenu udílejí i diváci. Letošním mottem a zároveň dlouhodobým cílem festivalu je Posouvání hranic. Může se týkat přesahu tance do jiných žánrů i odezvy českých tanečníků v zahraničí.

„V tomto ročníku program zvážněl, tanec se už neostýchá vnořit se do problémů hluboce lidských a do problémů společenských,“ uvedla členka dramaturgické poroty, taneční publicistka Nina Vangeli. K těmto inscenacím podle ní patří zejména Animal Exitus od Spitfire Company, choreografie souboru 420PEOPLE Phrasing the Pain a představení Collective Loss of Memory souboru DOT504.Festival se odehraje v NoD, Ponci, Studiu ALTA, Arše a Alfredu ve dvoře. Program je na stránkách festivalu Česká taneční platforma.

Foto www.tanecniplatforma.cz

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]