Cenu České hudební rady 2024 získává Pavel Šnajdr a jeho Brno Contemporary Orchestra

Dne 26. února 2024 byla předáno ocenění České hudební rady/IDU uměleckému souboru soudobé hudby Brno Contemporary Orchestra a jeho uměleckému vedoucímu Pavlu Šnajdrovi v rámci koncertu s názvem „Ministerstvo Pravdy“ v sídle Veřejného ochránce práv v Brně. Cenu předala tajemnice České hudební rady Lenka Dohnalová.
Pavel Šnajdr, Lenka Dohnalová, předání Ceny České hudební rady 26. února 2024 (zdroj Brno Contemporary Orchestra)
Pavel Šnajdr, Lenka Dohnalová, předání ceny České hudební rady 26. února 2024 (zdroj Brno Contemporary Orchestra)

Brno Contemporary Orchestra obdrželo ocenění za svoji dlouhodobou uměleckou činnost, tvůrčí dramaturgii i formáty. Jeho přínos je v této kombinaci dlouhodobě jedinečný.

Zakladatel a umělecký vedoucí Pavel Šnajdr má na svém kontě dlouhou řadu českých premiér náročných soudobých skladeb českého i světového repertoáru. Na sofistikované dramaturgii souboru se v posledních letech podílí muzikolog Viktor Pantůček.

Česká hudební rada je českým střediskem sítě nevládní organizace Evropské a Mezinárodní hudební rady při UNESCO. Je součástí Institutu umění-Divadelního ústavu. V ČR zastřešuje na padesát významných hudebních organizací a asociací. Čestná ocenění doprovozená grafikou některého z českých autorů uděluje Česká hudební rada od r. 1994, a to napříč hudebními obory.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments