Cenu Českého spolku pro komorní hudbu získal Belfiato Quintet

Laureátem Ceny Českého spolku pro komorní hudbu za rok 2021 je Belfiato Quintet, který hraje ve složení Oto Reiprich, Jan Souček, Jiří Javůrek, Jan Hudeček a Kateřina Javůrková. Včera to ve Dvořákově síni Rudolfina oznámil předseda Českého spolku pro komorní hudbu Pavel Kysilka, který Cenu ČSKH předal spolu s generálním ředitelem České filharmonie Davidem Marečkem a dramaturgem Českého spolku pro komorní hudbu Radkem Křižanovským.
Belfiato Quintet (zdroj Belfiato Quintet)
Belfiato Quintet (zdroj Belfiato Quintet)

„Dechový kvintet Belfiato patří dnes již mezi nejrenomovanější domácí komorní soubory současnosti. Po několika letech, kdy nebyla Cena Českého spolku pro komorní hudbu udělena, logicky padla volba na tento ansámbl, který právem rozšíří řadu nositelů tohoto významného ocenění,“ řekl Radek Křižanovský.

„Udělení Ceny Českého spolku pro komorní hudbu si velice vážíme. Belfiato Quintet sice spadá do kategorie ‚mladých‘ souborů, avšak má za sebou již téměř dvacetiletou historii. To je určitá deviza a hodnota, o kterou se můžeme opřít, a troufáme si říci, že musí být při poslechu našeho ansámblu znát,“ uvedli členové Belfiato Quintet.

Předávání Ceny Českého spolku pro komorní hudbu – Belfiato Quintet (zdroj Česká filharmonie, foto Petra Hajská)
Předávání Ceny Českého spolku pro komorní hudbu – Belfiato Quintet (zdroj Česká filharmonie, foto Petra Hajská)

Členové Belfiato Quintet dostali grafický list od české malířky a grafičky Míly Fürstové a peněžitou odměnu. Součástí ceny je i koncert, který se uskuteční v rámci příští sezony Českého spolku pro komorní hudbu. O laureátovi za rok 2021 rozhodla komise ve složení Jaroslav Kulhan, Jiří Hlaváč, Jiří Panocha, Josef Špaček ml., Marek Šulc, Miroslav Sekera a Radek Křižanovský.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments