Česká filharmonie dnes na druhém adventním koncertě oslaví Beethovena s Buchbinderem a Honeckem

Druhý adventní koncert České filharmonie dnes večer připomene 250. výročí narození skladatele Ludwiga van Beethovena, které připadá na 16. prosince. Čtyři mimořádné koncerty z pražského Rudolfina během adventních nedělí pořádá filharmonie ve spolupráci s Českou televizí. Vzhledem k opatřením proti šíření koronaviru se uskuteční bez publika a za přísných hygienických omezení.

Rudolf Buchbinder (foto Petra Hajská)

Rakouský dirigent Manfred Honeck provede s Českou filharmonií vedle Beethovenovy První symfonie i výběr ze scénické hudby od Edvarda Griega k Ibsenově hře Peer Gynt. Zazní i klavírní koncert d moll Wolfganga Amadea Mozarta, v němž jako sólista vystoupí rakouský pianista Rudolf Buchbinder.

Moderátorem bude Marek Eben. Koncert v přímém přenosu odvysílá Česká televize na programu ČT art. Posluchači ho mohou zhlédnout i na facebooku České filharmonie.

V průběhu zkoušek i koncertů platí přísná hygienická opatření. Celý orchestr je pravidelně testován. Pódium se rozšířilo, aby každý filharmonik mohl hrát ze svého pultu. Smyčcové skupiny jsou od dechových odděleny plexisklovými paravány. Účinkující mají k dispozici více šaten.

Česká filharmonie živě u vás II
6. prosince 2020, Rudolfinum – Dvořákova síň
Rudolf Buchbinder –
klavír
Manfred Honeck –
dirigent
Marek Eben –
moderace

Program
Edvard Grieg –
Peer Gynt, výběr ze suit č. 1 a č. 2 (15′)
Wolfgang Amadeus Mozart –
Koncert pro klavír č. 20 d moll K 466 (30′)
Ludwig van Beethoven –
Symfonie č. 1 C dur, op. 21 (26′)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments