Česká filharmonie dnes opět spojí síly s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary

Koncerty v budově bývalé Sparkasse a v Císařských lázních začíná dnes v Karlových Varech třetí ročník Variace, společné akce Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a České filharmonie. Opět přinese spojení koncertní hudby a mimořádných promítání filmů. Hlavní část programu se uskuteční v sobotu, kdy budou přístupné pro veřejnost dva koncerty a promítání dvou filmů, které pro tuto příležitost vybral filmový festival.
Tomáš Netopil, Česká filharmonie, 15. února 2023 (zdroj Česká filharmonie)
Tomáš Netopil, Česká filharmonie, 15. února 2023 (zdroj Česká filharmonie)

Odpolední koncert odehraje dnes v budově bývalé spořitelny na Divadelním náměstí dechový oktet složený z členů České filharmonie a Karlovarského symfonického orchestru. Věnovaný bude serenádě, která se těšila oblibě v období klasicismu. Na programu budou skladby Wolfganga Amadea Mozarta a Carla Reineckea.

Večer pak vystoupí Česká filharmonie v Císařských lázních s koncertem věnovaným vrcholným skladatelům klasicismu, Haydnovi, Mozartovi a Beethovenovi. Pod vedením dirigenta Tomáše Netopila vystoupí i sopranistka Kateřina Kněžíková a tenorista Petr Nekoranec.

Dvě projekce bude mít v sobotu poslední snímek slavného režiséra Woodyho Allena Zásah štěstím. Jubilejní padesátý film amerického režiséra se tentokrát točil v Paříži s francouzskými herci.

Druhým snímkem, který letos Variace přinese do Karlových Varů, bude film Zóna zájmu. Jeden z letošních vrcholů je brilantním vhledem režiséra Jonathana Glazera do života rodiny, v jejímž čele stojí Rudolf Höss, hlavní velitel koncentračního tábora Osvětim. Film získal Velkou cenu na letošním festivalu v Cannes.

Hudební část Variací bude v sobotu představovat koncert Beethoven na Vřídelní kolonádě v podání komorního orchestru složeného ze členů České filharmonie a Karlovarského symfonického orchestru. Odpoledne pak soubor ČaroTak přinese lidové písně z moravsko-slovenského pomezí do slavnostních prostor Zanderova sálu Císařských lázní.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments