Česká filharmonie opět bez ředitele

Pouhé čtyři měsíce vydržel na místě ředitele České filharmonie Václav Kasík. Rezignoval sám 31. srpna. Jeho krátké působení provázel od počátku nesouhlas orchestru s jeho jmenováním. O okolnostech Kasíkova jmenování si můžete přečíst zde. Česká filharmonie jej opakovaně vyzývala k odchodu (čtěte zde).

Vedoucí funkce v České filharmonii v poslední době připomínají orloj nebo kolotoč. Tu je jmenován šéfdirigent a už se spekuluje o novém, ředitel se ani neohřeje a už je nový… tyto skutečnosti určitě nepřispívají k inspirativnímu pracovnímu pracovnímu prostředí, doufejme, že se situace brzy stabilizuje. Ministerstvo kultury již vypsalo výběrové řízení na ředitele na šéfa našeho „prvního orchestru“. Takže – hlaste se!

Mohlo by vás zajímat


Reakcí (3) “Česká filharmonie opět bez ředitele

  1. V souvislosti s timto "prvnim" orchestrem a rezignaci dalsiho sefa jsem dnes zpozornel. kdyz v rozhlase dnes oznamili, ze nas "prvni" (L'Orchestre symphonique de Montreal) ma zajistenu budoucnost alespon do roku 2014. Lotto Quebec (statni loterie) mu venovala okamzite 10 milionu dolaru a po dalsi roky to bude 8 milionu. Zduraznili take, ze nebudou mluvit do umeleckeho vedeni, coz je sef Kent Nagano.
    V lednu 2011 dostanou tez novy sal, jehoz stavebni dokonceni nyni probiha. Polovina nove sezony 2010-11 tedy probehne na Places des arts a druha polovina uz v jejich vlasnich prostorach. Na podzim snad o tom napisu vice.

  2. Tak si někdy říkám, že bych snad raději žil v Kanadě.:) Situace v kultuře je u nás prostě kapitola sama pro sebe, stále se jen mrhá potenciálem, který tu je. Přístup státu (mám na mysli všechny vlády, které se tu za posledních 20 let vystřídaly) je vysloveně ubohý, nekoncepční, prostě takový "malý český". A hudba? Ta stojí úplně na okraji. Dobře to dokazuje třeba jen taková "drobnost", že poslední koncertní sál v Praze vznikl už před sto lety. Od té doby nic.

  3. Tak si někdy říkám, že bych snad raději žil v Kanadě.:) Situace v kultuře je u nás prostě kapitola sama pro sebe, stále se jen mrhá potenciálem, který tu je. Přístup státu (mám na mysli všechny vlády, které se tu za posledních 20 let vystřídaly) je vysloveně ubohý, nekoncepční, prostě takový "malý český". A hudba? Ta stojí úplně na okraji. Dobře to dokazuje třeba jen taková "drobnost", že poslední koncertní sál v Praze vznikl už před sto lety. Od té doby nic.

Napsat komentář