Česká filharmonie vyráží na velké evropské turné

První český orchestr v souvislosti s Rokem české hudby naplánoval turné po Asii, Evropě a Americe. Už na podzim pod vedením svého šéfdirigenta a hudebního ředitele Semjona Byčkova s velkým úspěchem vystoupil v jihokorejských městech Soul a Tegu a v Japonsku zavítal do Jokohamy, Ósaky, Niigaty, Nagoji a Tokia, kde třikrát zaplnil slavnou Suntory Hall.
Ilustrační foto (zdroj Česká filharmonie)
Ilustrační foto (zdroj Česká filharmonie)

Nyní Českou filharmonii čeká od 4. do 23. března celkem čtrnáct koncertů ve Španělsku, Rakousku, Německu, Belgii a Francii. Ve Španělsku vystoupí ve Valencii, dvakrát v Auditorio Nacional v Madridu a v Barceloně, na niž naváže dvoudenní rezidence ve vídeňském Konzerthausu. Po Rakousku následuje dvakrát hamburská Elbphilharmonie, dvakrát mnichovská Isarphilharmonie a Erlangen. Z Německa filharmonici odjedou do Antverp, aby evropské turné završili dvěma koncerty ve Philharmonie de Paris. Na programu budou výlučně díla Antonína Dvořáka – tři předehry, tři orchestrální koncerty a tři vrcholné symfonie. Sólisty koncertů jsou violoncellista Pablo Ferrández, a houslista Augustin Hadelich, u klavíru se v průběhu turné vystřídají András Schiff a Bertrand Chamayou. Po březnovém turné se Česká filharmonie s hlavním hostujícím dirigentem Jakubem Hrůšou chystá v květnu do Drážďan a v srpnu na letní festivaly. V prosinci Rok české hudby 2024 vyvrcholí Českým týdnem v Carnegie Hall, kde filharmonici zahrají na třech koncertech opět pod taktovkou Semjona Byčkova. V New Yorku s Českou filharmonií vystoupí i Pražský filharmonický sbor, který bude mít stejně jako Pavel Haas Quartet v Carnegie Hall také samostatný koncert.

„Na možnost vystoupit v jednom z nejslavnějších sálů světa čekají i ty nejlepší světové orchestry několik let a Česká filharmonie zde získala rovnou třídenní rezidenci. To je mimořádné ocenění nejen kvalit orchestru a jeho hráčů, ale také obrovská příležitost pro prezentaci celé České republiky a jejího kulturního bohatství,“ říká David Mareček, generální ředitel České filharmonie.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments