Česko-rakouské projekty mohou čerpat dotaci z Fondu malých projektů

Česko-rakouské projekty mohou čerpat dotaci na své společné aktivity. Program Fond malých projektů rozdělí přibližně 212 milionů korun. Podpora směřuje na různé aktivity v oblasti kultury, turistiky nebo sportu. Fond financuje Evropská unie.
Ilustrační foto (zdroj Freepik, foto Freepik)
Ilustrační foto (zdroj Freepik, foto Freepik)

“Je to zajímavá částka. Malé projekty se výborně hodí pro školy a výzkumné instituce, veřejnou správu, neziskové organizace, komory či sdružení,” řekl náměstek hejtmana Jihočeského kraje Pavel Hroch (Jihočeši 2012).

Jihočeští zájemci mohou o podporu žádat od 13. května 2024 prostřednictvím elektronické databáze. Program potrvá do roku 2028. Podrobné informace včetně všech závazných dokumentů a elektronické žádosti jsou k dispozici na webu.

“Po celkem dost obtížných jednáních a více než ročních přípravách se nám podařilo společně s rakouskou stranou Fond malých projektů nastartovat. Je to příležitost nejen pro obce, ale i pro zapsané spolky, svazy, komory a sdružení či vzdělávací instituce. Vlastně pro všechny, kteří plánují společně s rakouským partnerem projekt s přeshraničním dopadem,” uvedl Hroch.

Žadatelé mohou na své projekty získat podporu až milion korun. Částka z grantu může být maximálně 80 procent z očekávané ceny projektu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments