Českobudějovické kostely ožijí starou hudbou

Již počtvrté se letos v Českých Budějovicích bude konat Mezinárodní festival staré hudby Musica ad confluentem. Festival je zaměřen na období středověku, renesance a baroka. Od roku 2018 tak stará hudba pravidelně zní v českobudějovických kostelích a památkových objektech, a to v podání špičkových českých i zahraničních umělců.
Ensemble Seraphim (zdroj Ensemble Seraphim)
Ensemble Seraphim (zdroj Ensemble Seraphim)

A na co se můžou diváci těšit? Je připraveno šest koncertů a jedna doprovodná akce. Festival uvede 5. září 2021 zahajovacím koncertem soubor Hof-Musici. Mezi zahraniční hosty patří soubor středověké hudby Ensemble Seraphim z Basileje. Ve Švýcarsku dlouhodobě žije a působí také sopranistka Pavla Flámová, která s sebou přiveze hudebníky z Izraele a Německa. V jejím podání zazní anglická pozdně renesanční a barokní hudba.

Ve druhé polovině festivalu diváci uslyší barokní triové sonáty v provedení souboru CREATRIO s českobudějovickou flétnistkou Lucií Duškovou. Koncert souboru Victoria Ensemble s hudbou Claudia Monteverdiho je naplánován v krásném barokním kostele na Dobré Vodě u Českých Budějovic.

Jako exluzivní host vystoupí Rejchovo kvarteto – v jeho podání zazní 28. 2021 října osvícenské smyčcové kvartety. Jako doprovodná akce festivalu pak proběhne interaktivní workshop s historickými hudebními nástroji.

Více informací je pro zájemce připraveno na stránkách festivalu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments