Český národní symfonický orchestr představuje 29. sezonu

Tento rok pro své posluchače připravil Český národní symfonický orchestr s šéfdirigentem Stevenem Mercuriem sérii šesti koncertů klasické, filmové a jazzové hudby. Do Smetanovy síně Obecního domu přiveze dirigenta Marcella Rotu a odkaz Jeana-Paula Belmonda. Zazní Obrázky z výstavy Modesta Petroviče Musorgského, ale i Ennio Morricone.

Steven Mercurio (zdroj Český národní symfonický orchestr)
Steven Mercurio (zdroj Český národní symfonický orchestr)

Koncertní sezona bude zahájena 5. května a v průběhu roku představí šest koncertů napříč hudebními žánry. Koncerty budou probíhat ve Studio Gallery a Smetanově síni Obecního domu a jako každoročně nabídnou široké spektrum špičkových interpretů. Připraveny jsou slavné melodie ze snímků Kmotr, Mise a Tenkrát na Západě, nebo koncert pro dvoje housle a orchestr v podání houslového virtuosa Bohuslava Matouška a houslisty Jakuba Junka.

Cyklus koncertů otevře Jan Hasenöhrl & The Loop Jazz Orchestra výběrem skladeb Joe Zawinula či Quincyho Jonese (5. května, 20:00 hodin). Druhý koncert uvede šéfdirigent Steven Mercurio a v rámci abonentní řady nastuduje s Českým národním symfonickým orchestrem Symfonii č. 5 cis moll Gustava Mahlera (14. září, 19:30 hodin). Následovat bude druhý abonentní koncert, na kterém pod taktovkou dirigenta Marcella Rotty zazní Předehra pro orchestr a Koncert pro dvoje housle a orchestr Bohuslava Martinů a Obrázky z výstavy Modesta Petroviče Musorgského (12. října, 19:30 hodin). Na řadu přijdou dva koncerty filmové hudby: Velikáni filmové hudby v režii Stevena Mercuria a hvězdných skladatelů jako Nino Rota, Ennio Morricone nebo John Williams (25. října, 19:30 hodin) a Reviens Bébel!, který připomene to nejlepší z tvorby nejslavnějších Belmondových snímků (23. listopadu, 19:30 hodin). Koncertní sezonu ukončí The Loop Jazz Orchestra koncertem Focused on Buddy Rich s hostujícím bubeníkem Martinem Valihorou skladbami z legendárního big bandu Buddyho Riche (8. prosince, 20:00 hodin).

„Věříme, že přišel čas na dobré zprávy. Tou nejradostnější je představení nové sezony na rok 2022, a my se na ni nesmírně těšíme. Pro naše milé publikum jsme připravili jak abonentní cyklus klasické hudby, tak mimořádné koncerty s filmovou hudbou. Tradičně nebude chybět jazz. Mimo jiné se tentokrát před Český národní symfonický orchestr postaví dva světoví dirigenti, Steven Mercurio a Marcello Rotta. Doufáme, že díky rozmanitému programu naplní očekávání našich posluchačů. Děkujeme za přízeň a těšíme se,“ dodává ředitel Českého národního symfonického orchestru Jan Hasenöhrl.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments