Český národní symfonický orchestr přiveze hvězdy filmové hudby

I tento rok přichází Český národní symfonický orchestr se svojí tradiční nabídkou filmové hudby. Tentokrát posluchačům nabídne nestárnoucí skladatelská jména jako Nino Rota, Ennio Morricone, Vladimir Cosma nebo John Williams. Do svého programu dramaturgie orchestru zařadila mimo jiné poctu legendě filmového plátna Jean-Paulu Belmondovi, a na své si přijdou i příznivci klasické české pohádky Tři oříšky pro Popelku.

Jean-Paul Belmondo (zdroj Jean-Paul Belmondo)
Jean-Paul Belmondo (zdroj Jean-Paul Belmondo)

25. října 2022 bude zahájena série filmové hudby koncertem Velikáni filmové hudby. V režii šéfdirigenta orchestru Stevena Mercuria a hvězdných skladatelů jako Nino Rota, Ennio Morricone nebo John Williams, zazní ve Smetanově síni Obecního domu melodie ze snímků Tenkrát na Západě, Indiana Jones a Dobyvatelé ztracené archy, Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje, Kmotr nebo Velký blondýn s černou botou.

23. listopadu 2022 bude následovat koncert Reviens Bébel!, kterým si mohou posluchači připomenout to nejlepší z tvorby legendárního herce Jean-Paula Belmonda. Na programu bude hudba k filmu Muž z Acapulca, Zvíře, Muž z Ria nebo Velký šéf. Před Český národní symfonický orchestr se postaví dirigent Marcello Rota.

Pro milovníky oblíbené pohádky Tři oříšky pro Popelku je 14. prosince 2022 ve Smetanově síni Obecního domu připravena filmová projekce s živou hudbou. Český národní symfonický orchestr povede dirigent Jan Chalupecký.

„Ani v podzimní části sezony nebude chybět filmová hudba. Té se věnujeme již čtvrtstoletí a pro tentokrát jsme připravili vzpomínku na nestárnoucího Jean-Paula Belmonda, a také výběr toho nejlepšího, čím doprovodili filmy Vladimir Cosma, John Williams, Nino Rota a Ennio Morricone. Vánoční čas pak navodí filmová Popelka, ve Smetanově síni již potřetí,“ dodává ředitel Českého národního symfonického orchestru Jan Hasenöhrl.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments