Chcete vyrazit na hudební rezidenci do Broumova nebo za poznáním do Osla?

Vzdělávací a kulturní centrum Broumov vyhlašuje dvě otevřené výzvy (Open Cally) pro hudební zájemce: první z nich láká na pracovní poznávací výjezd do norského Osla na konferenci by:Larm, druhá na měsíční hudební rezidenci do broumovského kláštera.
Klášter Broumov (foto Kateřina Ostradecká)
Klášter Broumov (foto Kateřina Ostradecká)

1. Open Call: Oslo, Norsko

V roce 2024 získalo Vzdělávací a kulturní centrum Broumov podporu na výjezd na hudební festival a konferenci by:Larm v Oslu. Nyní proto vyhlásilo open call pro členy výpravy z řad hudebníků/hudebnic, producentů/producentek či kulturních pracovníků/pracovnic v oblasti experimentální hudby z Královéhradeckého kraje. Cílem výpravy bude potkat se s dalšími profesionály v oboru a poznat novou hudbu, přístupy i prostory. Vybraným zájemcům bude uhrazeno vstupné na festival, cestovné, ubytování a honorář.

Povinností každého účastníka bude účast na festivalu a doprovodných akcích a po návratu vypracování závěrečné zprávy a vyhodnocení cesty. Výjezd do Osla se koná 12.–15. 9. 2024, přihlášky je možné podat online přes tento formulář. Termín uzávěrky je 26. června 2024. Výsledky budou zveřejněny nejpozději do 1. července 2024 na stránkách www.klasterbroumov.cz. Projekt Study visit NorWay je financován Evropskou unií, Národním plánem obnovy a Ministerstvem kultury ČR.

2. Open Call: Broumov, Česká republika

Druhá otevřená výzva se týká říjnového rezidenčního pobytu v broumovském klášteře a je organizována ve spolupráci s Free University of Tbilisi, VA[A]DS School a Kunsthalle Tbilisi. Rezidenční pobyt je určen hudebníkům/hudebnicím, skladatelům/skladatelkám, zvukovým umělcům/umělkyním působícím v České republice a zaměřujícím se na sound art. Rezidence zahrnuje: ubytování se snídaní v Domě hostů na 30 nocí, pracovnu v broumovském klášteře, 7 dní nahrávacího studia, které je sdíleno spolu s norským rezidentem/rezidentkou včetně technického servisu ve studiu a příspěvek na výlohy.

Součástí rezidence je spolupráce s místními, například ZUŠ, Ulita, Dětský domov, místní hudebníci. Pobyt je zakončen akcí pro veřejnost, například koncertem, performancí, zvukovou procházkou. Součástí rezidence je také natočení podcastového rozhovoru a souhrnného videa o rezidenčním pobytu. Rezidenční pobyt se uskuteční v termínu 1.–31. října 2024. Podrobnosti najdete ZDE. Přihlášky se zasílají vyplněním tohoto formuláře. Termín uzávěrky je 19. července 2024. Výsledky budou zveřejněny nejpozději do 5. srpna 2024 na stránkách www.klasterbroumov.cz. Rezidenční pobyt v rámci projektu Hortus Musicalis Broumov 2024 je financován Evropskou unií, Národním plánem obnovy, Ministerstvem kultury ČR a Královéhradeckým krajem.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments