Clarinet Factory zaujal ruskou filmařku i velké hudební veletrhy

Český čtyřčlenný soubor klarinetistů Clarinet Factory inspiroval k animovanému klipu ruskou filmařku Jekatěrinu Nevostrujevovou. Zaujala ji jeho skladba Bird Song z alba Out of Home z roku 2010. Kvartet se navíc dostal do oficiálního výběru porot na hudebních veletrzích v Montrealu a Rotterdamu. Výsledkem je například současné turné v kanadské provincii Ontario.
Clarinet Factory (foto Kristina Cysařová)

Mám dojem, že se s Clarinet Factory nyní nacházíme v tak trochu ‘filmovém období’. První vlaštovkou je právě klip Bird Song, který k nám doputoval z ruského Jekatěrinburgu. Jak na nás Jekatěrina přišla, nevíme, ale je vtipné, že její mail psaný lámanou češtinou skončil ve spamu naší manažerky a před vymazáním jej zachránila jen letmo zahlédnutá zmínka o Clarinet Factory. Aktuálně jednáme o dalším použití naší hudby ve filmu, víc zatím prozradit nemohu,” uvedl kapelník Jindřich Pavliš.

Mezi další zahraniční úspěchy Clarinet Factory patří letošní účast na vyhledávacích hudebních veletrzích Mundial Montreal v Kanadě a Classical: NEXT v Rotterdamu. Výsledkem je například nynější turné se šesti koncerty v Ontariu. “Třeba na Sunfest, kterým naše kanadské turné startujeme dvěma koncerty, přichází až zhruba 250.000 lidí. Další zastávky jsou na Kultrún world music festivalu v Kitcheneru a českými krajany ve spolupráci s ambasádou pořádaný koncert v Torontu,” uvedl před odletem do Kanady Pavliš.

Clarinet Factory vedle klarinetisty Pavliše, který je členem PKF – Prague Philharmonia, tvoří Vojtěch Nýdl (Symfonický orchestr Českého rozhlasu, PKF – Prague Philharmonia, Afflatus Quintet), Petr Valášek (Orchestr Karla Vlacha) a Luděk Boura (Státní opera Praha). Jako stálý host hraje se souborem na percuse Alan Vitouš. Soubor vydal několik alb se soudobou klasickou a alternativní hudbou. Spolupracoval se zpěvačkami Lenkou Dusilovou a Janou Koubkovou, zahrál si s Bobby McFerrinem či Filharmonií Brno. Před čtyřmi lety soubor reprezentoval Česko na mezinárodním hudebním veletrhu Womex. Zatím poslední album s názvem Meadows vydal v roce 2017. Loni získal ocenění Classic Prague Awards v soutěžní kategorii Crossover.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na