Členové opery Národního divadla Brno se po včerejším tornádu bojí, Polská krev se ruší

Sobotní program Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka je zrušen. V souvislosti s událostmi, které se staly minulou noc v Jihomoravském kraji, se členové operního souboru Národního divadla Brno obávají nestálosti hukvaldského počasí a na Hukvaldy nedorazí, i přes příznivou předpověď počasí na celý víkend.

Ilustrační foto (zdroj Freepik)
Ilustrační foto (zdroj Freepik)

„Bohužel, operní soubor Národního divadla Brno dnes oznámil, že na Hukvaldy nepřijede a operetu Polská krev pro naše diváky neodehraje. Ačkoliv je ze strany festivalové produkce vše nachystáno a předpověď počasí z letiště Mošnov je příznivá, operní soubor z Brna se v souvislosti s událostmi z předchozí noci obává nestálosti počasí. Pro nás to znamená velkou ránu – nejen z produkčního hlediska, protože veškerá technika a podium už v hukvaldské oboře stojí – tak zejména pro naše diváky, kteří představení téměř vyprodali. Je nám to velmi líto, ale bez brněnských umělců jsme nuceni zrušit celý sobotní program včetně workshopu pro děti a dospělé. O to víc zvu diváky na nedělní velké finále, kde v hukvaldském amfiteátru vystoupí vynikající sopranistka Kateřina Kněžíková s Janáčkovou filharmonií Ostrava pod vedením dirigenta Roberta Jindry. Předpověď počasí i kvalita umělců napovídá, že nás čeká výjimečný kulturní zážitek,“ říká Jaromír Javůrek, ředitel Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka.

Vstupné bude divákům řádně vráceno. Vstupenky zakoupené online budou automaticky stornovány a peníze vrátí přímo Colosseum ticket (lhůta pro vrácení peněz je 90 dnů). Vstupenky zakoupené v informačních centrech a na pokladnách, prosíme, vracejte v místě nákupu. Za komplikace se omlouváme.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments