Členové orchestru NDM připravili překvapení kolegyním, jež v dílnách šijí roušky

Členové operního orchestru Národního divadla moravskoslezského (NDM) dnes zahráli jako překvapení fanfáru kolegyním, které v divadle už třetí týden šijí roušky. Ušily jich už 9000. Novinářům to řekla mluvčí divadla Šárka Swiderová.
Národní divadlo moravskoslezské v době koronaviru (zdroj FB)

Hudebníci dnes svým vystoupením chtěli kolegyně překvapit a poděkovat za práci, kterou odvádějí. „Tři muzikanti, dva lesní rohy a trubka, zahráli Korunovační intrádu českého skladatele Jiřího Ignáce Linky, který žil v letech 1725-1791,“ uvedla mluvčí. Dodala, že hudebníci přišli pod okna dílen a dodržovali doporučovanou vzdálenost mezi sebou. „Orchestr opery nakoupil do dílen spoustu dobrot a členky orchestru napekly a předaly krejčovým i domácí pečivo,“ dodala.

Dílny NDM už ušily na 9000 roušek pro krizové řízení města Ostravy, ostravské strážníky a pracovníky sociálních služeb a pro další lidi, kteří jsou denně v první linii a musejí do terénu. Krejčovny ušily i tisíce roušek pro nemocnice v Ostravě i Frýdku-Místku, několik stovek dodaly Povodí Odry. „Dílny šijí výhradně pro potřebné organizace a firmy a pro město Ostravu, které je pak rozděluje dále. Odhadujeme že koncem tohoto týdne jich bude už 10.000,“ doplnila mluvčí.

Divadlo už zahájilo také on-line vysílání záznamů svých pořadů či inscenací. V úterý vysílalo hudební talkshow ředitele muzikálového souboru Jakuba Žídka Bez taktovky. „Celý program vidělo 150 lidí. Celkem se připojilo víc jak 230 zájemců. Je to tedy mnohonásobně více, než je kapacita Divadla 12, kde jsme tento program uváděli,“ řekla Swiderová. Dnes divadlo opět v 18:30 nabídne koncertní program Fialový svět s Hanou Fialovou a jejím hosty. Koncert zazněl v květnu 2018 v Divadle Antonína Dvořáka v době rekonstrukce komplexu Divadla Jiřího Myrona.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat