Členové souboru Cirk La Putyka budou hrát a zpívat v obecním rozhlasu

Členové souboru Cirk La Putyka se snaží v době koronavirových opatření dalším způsobem přinést kulturu lidem – budou hrát a zpívat v obecním rozhlasu.

Cirk La Putyka: Obecní roz-hlas (zdroj FB)

Na předem dohodnutých místech bude rozhlas živě vysílat 6. února mezi 14:00 a 17:00. Zapojí se do ní ve východních Čechách například Suchá Lhota, v jižních Týn nad Vltavou, Vodňany, Strážkovice a Komařice, ve středních Čechách Dobříš, Slaný, Lidice, Třebušice, Unhošť, Úholičky, v Ústeckém kraji pak například Býčkovice. Další místa ještě přibývají.

V několika týmech vyjedou na kulturní mise například herci a hudebníci Anna Schmidtmajerová, Dan Komarov, Iby Pop, Rosťa Novák starší i jeho syn, principál souboru Rosťa Novák mladší, Andrej Rády, Jiří Kohout, Ondřej Ruml, Zbyněk Šporc, Veronika Linhartová nebo David Mikula. Jednotlivá vystoupení v obecních rozhlasech budou trvat zhruba deset až 15 minut, pak vyrazí vystupující do dalšího města či obce.

„Divadla a koncertní sály zůstanou bohužel ještě dlouho zavřené a s nimi i divácké cesty ke kulturním zážitkům. Napadlo nás ale řešení, které v sobě nese možná trochu nostalgie či atmosféru dřívějších časů. Vy nemůžete za námi, tak my přijedeme až k vám, samozřejmě s respektem ke všem vládním opatřením. Kultura v každé vesnici a každém městě, to je náš cíl,“ uvedl Rosťa Novák mladší. A věří, že se do akce Oživené obecní rozhlasy připojí i další města a obce.

Soubor Cirk La Putyka připravuje v současnosti i další netradiční projekty, například Oživené výlohy, které upozorňují na zavřené obchody a podniky. V divadle Jatka78 se zkouší nová inscenace Runners v režii Víta Neznala s předpokládanou premiérou v červnu letošního roku.

Soubor Cirk La Putyka, který byl před pandemií z 82 procent závislý na tržbách z představení, od samého počátku opatření proti koronaviru připravuje alternativní program. Byl jedním z prvních, kdo začal svá představení uvádět na internetu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments