Composers Summit Prague přivítá hvězdy filmové hudby

Třetí ročník Composers Summit Prague od 18. do 23. dubna přivítá odborníky na filmovou hudbu i další hosty. Tématem setkání je hudba pro audiovizuální díla. Těmi mohou být filmy, seriály nebo videohry. Zahajovací koncert nabídne ve čtvrtek 18. dubna v Obecním domě skladby hollywoodských skladatelů. Na večeru s názvem Spectacular Music of Hollywood bude osobně svoji hudbu z filmu Iron Man 2 v podání Českého národního symfonického orchestru dirigovat držitel tří cen Emmy John Debney.
Composers Summit Prague 2023 – Český národní symfonický orchestr (foto Kač Brožová)
Composers Summit Prague 2023 – Český národní symfonický orchestr (foto Kač Brožová)

Smetanova síň Obecního domu přivítá i dánského skladatele Jaspera Kyda, který uvede melodie populární videohry Assassin’s Creed. Zástupce seriálové tvorby Tom Howe představí hudbu ze seriálu Apple TV Ted Lasso. Známé melodie z filmové série Star Wars uvede Conrad Pope. Za celoživotní přínos filmové hudbě bude Pope během koncertu oceněn cenou ČSFD. Na koncertě Spectacular Music of Hollywood pod taktovkou Christophera Younga zazní také skladba z kultovního hororu Hellraiser. Části svého díla oddiriguje Antoni Komasa-Lazarkiewicz, autor hudby k filmům jako Hořící keř, Šarlatán či Quo Vadis, Aida?.

Součástí programu bude i hudba z filmu Pošťák, kterou oddiriguje držitelka Grammy Nan Schwartz, která na tomto díle spolupracovala se skladatelem Luisem Bacalovem. Posluchači se dále mohou těšit na oscarového skladatele Mychaela Dannu, nebo na melodii z dramatického snímku Raymond & Ray, kterou uvede její autor Jeff Beal. Během večera pořadatelé předají i cenu OSA pro mladé nadané skladatele, kterou získá vítěz skladatelské soutěže.

Jednou z očekávaných událostí programu je zahajovací akce Tech-Meets-Art Lab, která se uskuteční 18. dubna v Kampusu Hybernská. Během dne se uskuteční přednášky od technologických firem jako jsou Native Instruments, Musiversal či Steinberg, které tvůrcům poskytnou rady při používání jejich produktů.

“Pro účastníky a Česko je to jedinečná příležitost potkat se přímo s lidmi, kteří tvoří nástroje, jež používají naši hosté. Dorazí například zástupce vývoje Steinbergu, v jejichž softwaru tvoří například Hans Zimmer, nebo představitelé Native Instruments. Naši účastníci s nimi budou moci probrat jak efektivně a lépe využívat jejich nástroje pro vlastní tvorbu,” uvedl jeden z organizátorů Tomáš Medek.

V rámci Tech-Meets-Art Lab se uskuteční výstava Českých center Infinite Universes – Czech Games and Their Global Success, jež je zaměřena na populární české videohry a nejznámější gamingová studia. Program summitu obsahuje také workshopy hollywoodských skladatelů, jam session s hvězdnými skladateli či workshop zaměřený na práci s orchestrem během nahrávání.

Akce loni při svém druhém ročníku nabídla přes čtyři desítky akcí od koncertů či jam session, kde se propojili hosté s více než 500 místními i zahraničními hudebníky pro různé typy workshopů.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments