Čtyřletý projekt Musica non grata spěje do finále

Projekt Opery Národního divadla a Státní opery „Musica non grata“, jenž se věnuje hudebnímu odkazu skladatelů pronásledovaných nacistickým režimem se vztahem k hudebnímu prostředí první Československé republiky, spěje po čtyřech letech do svého finále.
Musica non grata (zdroj Musica non grata)
Musica non grata (zdroj Musica non grata)

V březnu a dubnu budou mít diváci poslední příležitost zhlédnout inscenace v rámci cyklu Musica non grata. Ve Státní opeře uvidíme revuální operetu Ples v hotelu Savoy Paula Abrahama (1., 17., 27. března a 5. dubna derniéra) a komickou operu Šaty dělají člověka Alexandra Zemlinského (7., 16., 22. března a 7. dubna derniéra).

Celý cyklus vyvrcholí závěrečným víkendem od 5. do 7. dubna 2024, který mimo jiné nabídne dodnes kontroverzní operní jednoaktovku Svatá Zuzana z pera vrcholného představitele německé hudby 20. století Paula Hindemitha a hudební fresku Florentinská tragédie Alexandra Zemlinského podle předlohy Oscara Wilda.

Cyklus Musica non grata je realizován za finanční podpory Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v České republice. Více informací naleznete na webových stránkách cyklu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments