Cyklus Stará hudba Pražských symfoniků zahájí Bach pro osm rukou

Johann Sebastian Bach zahájí komorní cyklus Stará hudba Pražských symfoniků. Čtyři cembalisty doprovodí soubor Musica Florea. Koncert se uskuteční 4. října 2022 v 19:30 hodin v Kostele sv. Šimona a Judy.
Kostel sv. Šimona a Judy (zdroj Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK)
Kostel sv. Šimona a Judy (zdroj Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK)

Edita Keglerová, Monika Knoblochová, Barbara Maria Willi a Martin Hroch budou hlavními protagonisty zahajovacího koncertu cyklu Stará hudba. Večer nazvaný Bach pro osm rukou nabídne dva Koncerty pro tři cembala a smyčce a Koncert pro čtyři cembala a smyčce z pera Johanna Sebastiana Bacha. Program doplní Hipocondrie à 7 Concertanti a Ouverture-Suite F Dur Jana Dismase Zelenky. Cembalisty doprovodí ansámbl Musica Florea pod vedením Marka Štryncla.

„Ihned po doznění koncertu Bach pro čtyři ruce v roce 2019 jsme se s cembalistkami Editou Keglerovou a Monikou Knoblochovou dohodli, že budeme pokračovat. Bach se totiž nespokojil se dvěma cembaly, ale rozmáchl se přes tři až ke čtyřem. Cembalistky se proto pomyslně vydaly na Moravu za Barbarou Marií Willi a Martinem Hrochem, aby na zahajovacím večeru Staré hudby měly těch rukou dost. Vítězná sestava se nemění, proto cembalový sjezd doprovodí Musica Florea, která vítězí na českých a světových pódiích už důstojných třicet let, což je nutné oslavit. Vhodnější než bachovská hostina už ani nemůže být!“ dodává k programu dramaturg Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK Martin Rudovský.

Koncert se uskuteční 4. října 2022 v 19:30 hodin v kostele sv. Šimona a Judy a je součástí cyklu Stará hudba. Dále v tomto cyklu zazní například Händelovy Chandos Anthems, Zelenkovy triové sonáty nebo Pergolesiho Stabat mater.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments