Dagmar Pecková a František Kinský uvedou Talentissimo pro mladé génie

Mezzosopranistka Dagmar Pecková poprvé vystoupí v Novém zámku, a to v rámci putovního hudebního Festivalu Zlatá Pecka 2021, který mj. podporuje mimořádně talentované děti festivalovým koncertem s názvem Talentissimo. Vybraní malí géniové budou představeni v jedinečném projektu v zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí v pátek 27. srpna v 18:00 hodin.
Dagmar Pecková (zdroj KINSKÝ Art Media)
Dagmar Pecková (zdroj KINSKÝ Art Media)

Na koncertě v Zrcadlovém sále Nového zámku se během koncertu Talentissimo představí celkem šest malých sólistů (Nora Lubbadová – klavír, Jan Vobořil – lesní roh, Vendula Kocurová – zpěv, Samuel Novák – violoncello, Anna Palmeová – trubka, Marie Balcarová – kytara) a jeden ansámbl (Žesťová harmonie Pardubice). Klavírní doprovod zajistí absolvent pražské HAMU a Hochschule für Musik v Norimberku, laureát řady mezinárodních soutěží Karel Vrtiška.

Zařazení vystoupení mladých talentů do programu koncertních aktivit agentury KINSKÝ ART Media je přirozeným pokračováním dlouhodobé podpory, kterou majitel agentury František Kinský začínajícím umělcům poskytuje. V Novém zámku se tradičně konají koncerty laureátů Kocianovy houslové a Heranovy violoncellové soutěže a stejně tak i dalších mladých interpretů na prahu jejich umělecké dráhy. „Velmi mě těší, že letos poprvé uvedeme Talentissimo v krásném prostřední Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, kde vystupuje řada renomovaných umělců. S majitelem zámku Františkem Kinským nás spojuje snaha podporovat mladou generaci s výjimečným nadáním, odhodláním a nezměrnou pílí. Moc se těším na naše první osobní setkání v jeho rodovém sídle, “ dodala Dagmar Pecková.

Mezzosopranistka Dagmar Pecková, rodačka z Chrudimi, studovala na Státní konzervatoři v Praze a po angažmá v Sächsische Staatsoper v Drážďanech byla několik let členkou Staatsoper v Berlíně. Během své úspěšné profesionální kariéry se představila na světových operních a koncertních scénách, vystupovala na prestižních mezinárodních hudebních festivalech, zpívala pod uměleckým vedením významných dirigentů a opakovaně spolupracovala s nejuznávanějšími světovými orchestry. Její nahrávky vyšly u nahrávacích společností Hänssler Classic, Teldec, Warner Music a Supraphon. Od posledně jmenované společnosti obdržela v roce 2019 Zlatou desku za album Nativitas a Wanted. Zpěvačka se intenzivně věnuje také vlastním koncertním projektům – například operní recitál Hříšnice (2015), kabaretní revue Wanted (2017) či písně s vánoční tematikou Nativitas (2018) a Exaltatio (2020). V roce 2017 ve svém rodišti založila Hudební festival Zlatá Pecka, jehož letošní ročník se koná ve dnech 21.–30. srpna a je věnován operní pěvkyni Marii Callas. Kromě koncertů v několika městech (Chrudim, Holice, Medlešice, Kostelec nad Orlicí, Pardubice) festival nabízí i doprovodný program, jehož součástí bude například výstava, promítání dokumentu o Marii Callas či talk show.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments