Středeční Hudební Kroměříž patří sopranistce Kateřině Kněžíkové

Dvě příležitosti k setkání s přední českou pěvkyní Kateřinou Kněžíkovou nabídne festival Hudební Kroměříž ve středu 18. srpna. Na besedu ji pozve dirigent a zakladatel Letní hudební akademie Tomáš Netopil. Spolu se svými studenty se pak Kateřina Kněžíková představí na koncertu Vycházející hvězdy operního nebe.

Kateřina Kněžíková (zdroj Hudební Kroměříž)
Kateřina Kněžíková (zdroj Hudební Kroměříž)

Kateřina Kněžíková patří k nejvýraznějším českým operním pěvkyním současnosti. Je laureátkou řady soutěží a přehlídek. V roce 2018 byla oceněna cenou Classic Prague Awards za nejlepší komorní výkon roku 2017 a byla v užší nominaci na Cenu Thálie. Cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon pak získala v roce 2019. Spolupracuje s řadou orchestrů i dirigentů, pravidelně vystupuje na mezinárodních festivalech u nás i v zahraničí. Letos na jaře se stala jednou z hvězd velmi prestižního operního festivalu Glyndebourne.

S Letní hudební akademií Kroměříž (LHAK) spolupracuje už od jejího prvního ročníku. Jako lektorka zde vede kurz zpěvu, o který je každoročně velký zájem a vždy převyšuje kapacity kurzu. „Je pak pro mě obtížné si studenty vybrat. Kdyby to bylo možné, ráda bych učila všechny,“ přiznává Kateřina Kněžíková.

Jak si vedou její letošní studenti akademie, se mohou posluchači přesvědčit na koncertu, který je novinkou čtvrtého ročníku LHAK. Čeká je totiž společný koncert Vycházející hvězdy operního nebe, který se odehraje ve středu 18. srpna v 19 hodin v aule Střední pedagogické školy v Kroměříži.

Ještě předtím bude možné setkat se s Kateřinou Kněžíkovou na besedě. Na život, práci, zážitky a další témata se bude této výjimečné sopranistky ptát Tomáš Netopil, zakladatel a umělecký ředitel LHAK. Řeč bude také o jejím nedávno vydaném sólovém albu Phidylé natočeném s Janáčkovou filharmonií Ostrava, které umělkyně zájemcům na místě podepíše. Beseda začíná v 17:00 hodin také v aule kroměřížské pedagogické školy.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments