Další hudební pozdrav z JFO aneb V hlavní roli harfa

Janáčkova filharmonie Ostrava na zítřejší večer chystá další streamovaný koncert a stejně jako před týdnem i pro 66 posluchačů v sále. Tentokrát bude v centru pozornosti harfistka JFO Kateřina Bendová, která doslova „nesleze“ z pódia. Ve skladbách Saint-Saënse, Pierného, Donizettiho, Müllera a Chopina jí budou postupně „sekundovat“ flétnistka Petra Olajcová, klarinetista Daniel Svoboda a houslista Petr Benda. Koncert ve společenském sále domu kultury města Ostravy začíná v 19 hodin.
Harfistka Kateřina Bendová (zdroj JFO)

Ve čtvrtek 14. května 2020 pozvala Janáčkova filharmonie na svůj streamovaný koncert poprvé do sálu i posluchače. A jaké byly jejich dojmy? „Je pravdou, že zpočátku jsme zažívali trochu divný pocit, protože člověk není zvyklý na téměř prázdný sál. Ale na druhou stranu jsme byli šťastni, že se můžeme po delší době zúčastnit živého koncertu. Moc jsme si taky pochvalovali výběr skladeb, který byl takový, řekla bych, odpočinkový. Prostě jsme si užívali krásnou hudbu. Teprve po koncertu jsme zjistili, že to byl úplně první koncert s posluchači v sále v České republice od vypuknutí pandemie, takže jsme následně byli na Ostravu a Janáčkovu filharmonii náležitě pyšní,“ svěřila se jedna z posluchaček.

Program dalších koncertů až dokonce června najdete na webových stránkách JFO, kde je také možnost sledovat živé přenosy z koncertů nebo zakoupit vstupenky online. Následující koncert (28. května) nese název Romantické violoncello a představí se koncertní mistři Jiří Hanousek a Ivo Fišer, další (4. června) bude patřit především skladbám pro čtyři violoncella, ale vystoupí i smyčcové duo B&D Strings, které tvoří přední hráčky JFO – houslistka Alžběta Falcníková a violoncellistka Judita Šprochová. Do konce června je pak připraveno ještě vystoupení netradičních duí, kvarteta lesních rohů a cyklus 25. června uzavře Benda Quartet a jeho hosté.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat