Další nová řada pěveckých recitálů v Praze: přijede Alagna, Kirchschlager i mnozí další

Aktualizováno 20.11.2012 

Nabídka pěveckých recitálů operních hvězd tu větší, tu poněkud menší velikosti u nás v posledních letech zažívá opravdový boom. Zatímco ještě poměrně dlouho po listopadu 1989 žili zdejší operní fanoušci z často secondhandové nabídky, kdy k mání byla zpravidla jen jména, která venku už příliš netáhla a kdy o zpěvácích z aktuální světové špičky se našincům mohlo jen zdát, teď už hlavně v české metropoli rozhodně je z čeho vybírat, skutečná esa předních světových operních jevišť nevyjímaje.

Se svojí nabídkou se teď na českém trhu hodlá uplatnit i společnost Art Invest Holding, a to s projektem Cyklus koncertů hvězd Metropolitní opery v New Yorku, milánské La Scaly a dalších proslulých operních domů; jména jeho prvních protagonistů již pořadatelé zveřejnili.Už na začátek přespříštího měsíce, na sobotu 3. listopadu 2012 je do Národního divadla ohlášena americká sopranistka Danielle de Niese, která se do Prahy tak vrací po třech letech. Úspěchy v poslední době slavila mimo jiné jako Kleopatra z Händelovy opery Julius Caesar na festivalu v Glyndebourne, Poppea v Monteverdiho L´Incoronazione di Poppea nebo Ariel z pasticcia Kouzelný ostrov, přenášeného z Met i do našich kin.
Vůbec poprvé se v Praze – a to 2. února 2013 v Rudolfinu o náhradním termínu pořadatelé jednají – objeví přední švédská mezzosopranistka, sólistka Královské opery ve Stockholmu Malena Ernman (čeští i slovenští operní fanoušci ji opakovaně aplaudovali v Theater an der Wien hned v několika produkcích poslední doby, naposledy v Rossiniho Jezerní panně), a to na společném večeru s americkým basbarytonistou Ericem Owensem, který doslova zazářil jako Alberich při novém nastudování Wagnerova Prstenu Nibelungova v Met a který je čerstvým laureátem Grammy Awards 2012.
Dvojice španělských sólistů předních zahraničních operních scén se chystá na galakoncert v pražském Obecním době dne 12. dubna 2013  o náhradním termínu pořadatelé jednají. Sopranistka Sylvia Schwartz je jako doma ve Vídeňské státní opeře – mimo jiné jako Zuzanka, Nannetta, Adina, Pamina či Sophie, známá je též z řady představení berlínské Staatsoper či mnichovské Bavorské státní opery. Po jejím boku vystoupí úspěšný mladý španělský tenorista Alex Vicens, nositel řady ocenění, zvaný stále významnějšími operními domy od barcelonského Licea přes Stuttgart až po Tel Aviv či Hannover.Magnetem této recitálové řady se určitě stane i vystoupení jedné z nejúspěšnějších mezzosopranistek dneška, salcburské rodačky Angeliky Kirchschlager, která  má pražský Obecní dům ve svém kalendáři u data 7. června 2013, stejně jako i klavírista Helmut Deutsch, který ji doprovodí.Známé jsou již i termíny dvou večerů příštího podzimu. 21. září 2013 zamíří do Obecního domu v Praze dnes už legendární novozélandská sopranistka Kiri Te Kanawa, která tak dohání svůj letitý dluh vůči našemu publiku.A stejně tak není třeba představovat ani francouzského top tenora sicilského původu Roberta Alagnu, dlouholetou stálici těch nejlepších světových operních scén, kterého taktéž s koncertním programem přivítá pražské Rudolfinum 23. listopadu 2013.

www.artinvestholding.cz

Mohlo by vás zajímat