Další online hudební pozdrav z Janáčkovy filharmonie Ostrava bude varhanní

Janáčkova filharmonie Ostrava 7. května 2020 od 19 hodin pokračuje v živých přenosech koncertů svých členů. Tentokrát se během večera rozezní i varhany. Další online koncerty jsou pak naplánovány v tradičním ostravském koncertní čase – tedy vždy čtvrtek od 19 hodin ve společenském sále Domu kultury města Ostravy. Sledovat je je možné na Facebooku Janáčkovy filharmonie Ostrava.
Janáčkova filharmonie Ostrava: Online hudební pozdrav (foto: Martin Straka)

„V tuto chvíli je znám program koncertů do 11. června. Další intenzivně připravujeme. Chtěli bychom vysílat až do konce června. Doufáme, že se budou restrikce mírnit, protože bychom v závěru celé série live streamů rádi uspořádali koncert celé filharmonie,“ doplňuje manažer JFO Ondřej Daněk.
Protagonisty zítřejšího koncertu budou pochopitelně opět členové ostravského symfonického orchestru – první hobojista Dušan Foltýn a violoncellista Ivo Fišer. Kromě nich jako hosté vystoupí varhaník Tomáš Thon a klavíristka Radana Foltýnová. Hned dvakrát se během večera v sále rozezní varhany. Bude to v sonátách pro hoboj a varhany autorů F. Geminianiho a G. F. Telemanna. Program doplní Faurého Elegie pro violoncello a klavír a Saint-Saënsova skladba Allegro appassionato.

„Chtěl bych poděkovat všem, kdo se zapojují do čtvrtečních streamovaných koncertů a pomáhají tak filharmonii být vidět a slyšet. Velice příjemně mě překvapilo, kolik členů orchestru se do této aktivity zapojilo a jak skvělou práci odvádějí,“ říká ředitel JFO Jan Žemla.
Dramaturgie koncertů je průběžně (podle vývoje situace) zveřejňována na webových stránkách a sociálních sítích JFO. Janáčkova filharmonie Ostrava zůstává s vámi stejně jako hudba, která nezná hranice.

Janáčkova filharmonie Ostrava: Online hudební pozdrav (foto: Martin Straka)

Program nejbližších koncertů:
7. května 2020, 19 hodin, společenský sál Domu kultury města Ostravy

 • Fracesco Geminiani
  Sonáta e moll pro hoboj a varhany
 • Gabriel Fauré
  Elegie c moll pro violoncello a klavír op. 24
 • Georg Philipp Telemann:
  Sonáta g moll pro hoboj a varhany
 • Camille Saint-Saëns:
  Allegro appassionato op. 43

(Účinkují: Dušan Foltýn – hoboj, Tomáš Thon, j. h. – varhany, Ivo Fišer – violoncello, Radana Foltýnová, j. h. – klavír)

14. května 2020, 19 hodin, společenský sál Domu kultury města Ostravy

 • Georg Friedrich Händel
  Sonáta pro dvě violoncella a klavír op. 2 č. 8
 • Joseph Haydn
  Klavírní trio G dur op. 82 č. 2 Hob.XV:25
 • Ludwig van Beethoven
  Sedm variací Es dur

(Účinkují: Jiří Hanousek – violoncello, Lukáš Novotný – violoncello, Lenka Hejnešová – housle, Eliška Novotná, j. h. – klavír)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat