Z koncertních sálů do věznice – sbor Czech Ensemble Baroque bude živě vysílat koncert z barokní Káznice

Koronavirová doba tomu chtěla, že se 14. května spojí barokní hudba s barokní architekturou, avšak s jinou, než jsou posluchači zvyklí. Nebude se jednat o barokní kostel, ale o kapli pozdně barokní Káznice v Brně, odkud bude Czech Ensemble Baroque živě vysílat květnový koncert cyklu Bacha na Mozarta!.
Czech Ensemble Baroque (foto Jana Šuplerová)

Vokální ansámbl představí barokní autory coby nevyčerpatelný zdroj inspirace svým romantickým kolegům v kulisách místa s nezaměnitelnou atmosférou v rámci projektu Káznice LIVE. Vůbec poprvé se tak na jednom koncertu propojí jejich publikum z Brna a Zlínského kraje. Vše již tradičně okomentují Bach s Mozartem. Livestream vokálního koncertu Káznice LIVE v podání Czech Ensemble Baroque proběhne ve čtvrtek 14. května v 19:30 hodin.

Koncert cyklu Bacha na Mozarta!
Program: H. Schütz – F. Schubert – F. Mendelsoh, H. Purcell – G. F. Händel – J. Haydn, L. Cherubini – G. Rossini – H. Berlioz – moteta
Účinkují: sbor Czech Ensemble Baroque a sbormistryně Tereza Válková, Jiří Hrubý – klavír, Vít Bébar – orgel positiv, Markéta Böhmová – soprán a další; Luděk Randár – J. S. Bach, Radovan Král – W. A. Mozart

V době, kdy se stále ještě chodí ven jen v nutných případech, je třeba hledat nové cesty, jak dostat hudbu k posluchačům. Jednou z nich je živé streamování koncertů, ve kterém ani Czech Ensemble Baroque nezůstává pozadu. Spojil se s brněnským projektem Káznice LIVE, který z bývalé Káznice na Cejlu přenáší živé umění přímo k posluchačům domů. Koncert cyklu Bacha na Mozarta! se tak uskuteční v kapli bývalé Káznice, která má opravdu neopakovatelný genius loci.

Sbor Czech Ensemble Baroque vystoupí tentokrát bez orchestru, ocitnete se s ním na cestě časem, na křídlech inspirace, na stopě pramenům a zjistíte, kdo byl čí inspirací ve sborové tvorbě. „Jsme moc zvědaví, jaký koncert bez interakce s publikem bude, ale pokusíme se využít své imaginace a naše posluchače si představíme. Bude to taky poprvé, co se na jednom koncertě alespoň symbolicky spojí naši fanoušci z Brna a Zlínského kraje, což je pro nás další výjimečný zážitek.“ popisuje s úsměvem tento výlet do streamovacích vod sbormistryně Tereza Válková, pod jejímž vedením koncert proběhne.

Czech Ensemble Baroque – sbormistryně Tereza Válková (foto Tino Kratochvíl)

Je to vůbec poprvé, co podobný barokní vokální ansámbl v brněnské barokní Káznici vystoupí. Posluchači si jej mohou vychutnat buď v přímém přenosu 14. května od 19.30 hodin na Facebooku Czech Ensemble Baroque, nebo si jej pak pustit ze záznamu na Káznice LIVE.

Czech Ensemble Baroque je špičkový evropský soubor, který se specializuje na hudbu baroka a klasicismu ve stylové interpretaci na dobové nástroje v progresivním, svěžím podání. Na jejich koncertech poznáte, že vážnou hudbu je možné úspěšně prezentovat „jinak“. Srozumitelně, uvolněně, poutavě a s nadhledem. Káznice LIVE přináší z vysílacího studia vzniklého v prostorách bývalé Káznice v Brně na Cejlu přímo domů živé koncerty, divadelní představení, přednášky, diskuze a třeba také mše.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat