Další úspěch Pavla Černocha: Role Prince ve Dvořákově Rusalce v drážďanské Semperoper

Tenoristu Pavla Černocha již tuto sobotu 7. května 2022 čeká další významná premiéra – na scéně Semperoper Dresden se představí v hlavní mužské roli ve Dvořákově Rusalce. Krátce po úspěšné premiéře v roli Lacy v Janáčkově Její pastorkyni v Theater an der Wien tak jeden z našich nejúspěšnějších a mezinárodně vyhledávaných pěvců pokračuje v cestě napříč renomovanými operním domy, tentokrát v roli Prince. Inscenace zde bude uvedena po slavnostní premiéře dále v termínech 10., 14. a 20. května a 4., 6. a 11. června 2022.
Antonín Dvořák: Rusalka – Pavel Černoch, Semperoper Dresden (zdroj Semperoper Dresden, foto Ludwig Olah)
Antonín Dvořák: Rusalka – Pavel Černoch, Semperoper Dresden (zdroj Semperoper Dresden, foto Ludwig Olah)

„Rusalka je pro mě jednou z nejkrásnějších oper vůbec, Dvořáka mám nesmírně rád a Princ je má srdeční záležitost. Musel jsem si na něj v kariéře celkem dlouho počkat a dnes si tuto roli velmi užívám,” vysvětluje Pavel Černoch. Dvořákova Rusalka se na mezinárodní scéně těší velké oblibě a do drážďanské Semperoper se vrací v nové inscenaci po deseti letech. „Je to jednoduše překrásná hudba a velmi silný a nosný příběh pro každého režiséra. Příběh čisté lásky, touhy, naděje a fatálního zklamání s nevyhnutelnými následky, tedy smrtí. Mě osobně čekají další spolupráce s touto rolí ve Vídni, Amsterdamu nebo Valencii,” dodává Pavel Černoch.

Dvořákovu Rusalku v Semperoper nastudovala renomovaná německá dirigentka mladší generace Joana Mallwitz a respektovaný německý operní režisér a držitel řady ocenění Christof Loy. „Paní Mallwitz znám již z předešlé spolupráce v Mnichově na Oněginovi. Je velmi pozoruhodná umělkyně, citlivá a vždy perfektně připravená. Je to radost s ní spolupracovat,” oceňuje spolupráci Pavel Černoch. V saské metropoli jej bude v roli Prince provázet Cizí kněžna v podání ruské sopranistky Eleny Gusevy a Rusalka v podání její krajanky, neméně ceněné Olesyi Golovněvy. Nešťastnou vodní vílu bude u Labe litovat Vodník řeckého basisty Alexandrose Stavrakakise.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments