Daniela Varínska představí skladby Ludwiga van Beethovena

Na dalším koncertu Státní filharmonie Košice z cyklu komorních projektů představí renomovaná klavírní interpretka a univerzitní profesorka Daniela Varínska skladby Ludwiga van Beethovena. V úterý 16. listopadu 2021 v 19:00 hodin v Domě umění.
Daniela Varínska (zdroj Státní filharmonie Košice)
Daniela Varínska (zdroj Státní filharmonie Košice)

Daniela Varínská je jednou z oceňovaných uměleckých osobností slovenského scénického umění. Její repertoár zahrnuje vedle nejnáročnějších děl sólové literatury více než třicet klavírních koncertů, které provedla s významnými orchestry a dirigenty. V roce 2017 získala cenu Nadace Tatra banky za umění.

„Beethovenova klavírní díla se v průběhu mého života postupně stala nejdůležitější součástí mého repertoáru. Vrcholem mé umělecké kariéry bylo období, kdy jsem v rámci koncertního cyklu Slovenské filharmonie v Bratislavě a několika slovenských městech provedla soubor dvaatřiceti Beethovenových sonát,“ uvedla Daniela Varínská. Pro svůj košický koncert vybrala tři sonáty z různých období skladatelova života. „Posluchači budou mít možnost vnímat, jak se Beethovenovo myšlení postupně vzdalovalo přísné klasické formě a dospělo k nejniternějšímu vyjádření emocí. Návštěvníci budou z koncertu odcházet duchovně obohaceni a povzbuzeni geniální Beethovenovou hudbou,“ zve láká Daniela Varínská diváky na koncert

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments