Opera PLUS
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Encyklopedie
  • O nás
  • Více
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Klasika
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Postřehy
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Týden s Tancem
Čtení David Gerneš novým ředitelem Moravského divadla
sdílejte:
Opera PLUSOpera PLUS
Font ResizerAa
Mobilní menu Opera PLus
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Encyklopedie
  • O nás
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Klasika
    • Postřehy
    • Týden s tancem
Napište nám
data-width="" data-height="" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true">
Opera PLUS
Připojte se k největší komunitě klasické hudby Přihlásit se
Sledujte nás
© Opera PLUS 2025 - Všechna práva vyhrazena
OperaZprávy

David Gerneš novým ředitelem Moravského divadla

Moravské divadlo Olomouc má nového ředitele. Vedení největší kulturní instituce v kraji převzal v pondělí 1. října 2018 David Gerneš, který ve funkci vystřídal Pavla Hekelu.

redakce
Publikováno 02/10/2018
sdílejte:
3 minut čtení
sdílejte:
David Gerneš (foto Moravské divadlo Olomouc)

Prostějovský rodák absolvoval Národohospodářskou fakultu na pražské Vysoké škole ekonomické a rovněž pražskou DAMU, kde vystudoval obor produkce. Jako manažer se podílel na přípravě festivalů Colours of Ostrava či Cirkus na lodi. Byl členem projektového týmu pro otevření a chod kulturního prostoru VILA Štvanice, kde působí i soubor Geisslers Hofcomoedianten, se kterým intenzivně spolupracoval. Od roku 2016 do současnosti stál v čele společnosti Mikulovská rozvojová, která pořádá městské kulturní akce, například Divadelní Mikulov, Pálavské vinobraní nebo Slavnosti města, a rovněž spravuje městské kino a amfiteátr.

Do funkce ředitele Moravského divadla jej na konci dubna zvolila Rada města Olomouce. „Mám pocit, že již tak hektické tempo života se od dubna ještě zrychlilo. Připadne mi, jako by to bylo včera, kdy mi byla dána důvěra vést tak významnou instituci, kterou Moravské divadlo bezesporu je. Až do konce září jsem byl pracovně vázán v Mikulově a zároveň jsem se snažil a snažím co nejvíce času strávit s dosavadním ředitelem, panem Hekelou, abych co nejlépe navázal na jeho dosavadní práci. Poslední týdny jsem tak trávil mnoho hodin v autě na trase Mikulov – Olomouc,“ popsal Gerneš.

V pátek má v Moravském divadle premiéru operetní inscenace Na tý louce zelený. Pro Davida Gerneše to bude první premiéra v nové funkci. „V letošní sezoně se těším na každou premiéru, jelikož se bude jednat o moji první sezonu v nové roli. Každá nová inscenace bude u mě spojena s velkým očekáváním. V současném repertoáru Moravského divadla mám své oblíbené inscenace napříč soubory. Myslím, že hlavně premiéry z konce minulé sezony se souborům vydařily, ať už se jedná o Boží mlýny, Three4Dance nebo Dona Pasquala,“ uvedl ředitel.

Do konce letošního roku čeká nového ředitele detailní seznamování se s fungováním divadla. „Přeci jen se jedná o takřka stoletou instituci, jejíž řízení má svá specifika. Poté se již naplno pustíme do přípravy následující sezony, která by měla být předzvěstí velkých oslav. Ty nás budou čekat v sezoně 2020/2021, kdy oslavíme sto let fungování českého divadla v Olomouci,“ shrnul Gerneš.

 

TémataDavid GernešMoravské divadlo Olomouc
Sdílet článek
Facebook email zkopíruj odkaz vytisknout
sdílejte:
Předchozí článek PKF připomene 100 let republiky legendární Hudbou pro Prahu 1968 Karla Husy
Další článek Okázalý prolog k severočeskému festivalu Kult
0 0 hlasy
Ohodnoťte článek
Odebírat
Přihlášení
Upozornit na
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opera PLUSOpera PLUS
Sledujte nás
© 2025 Opera PLUS
wpDiscuz
Vítejte zpět!

Přihlášení k účtu

Username or Email Address
Password

Zapomenuté heslo?

Not a member? Sign Up