David Gerneš se vyjádřil k postu manažera sloučení Moravského divadla a Moravské filharmonie

Vyjádření ředitele Moravského divadla Olomouc Davida Gerneše, který byl pověřen funkcí manažera slučování Moravského divadla a Moravské filharmonie.
David Gerneš (zdroj Martin Baxa)
David Gerneš (zdroj Martin Baxa)

Přípravu sloučení Moravského divadla Olomouc a Moravské filharmonie Olomouc bude mít na starost současný ředitel Moravského divadla David Gerneš. Radní ho s platností do konce roku 2024 pověřili funkcí projektového manažera sloučení.

Odborníci v analýze fungování Moravského divadla a Moravské filharmonie jako nejlepší navrhli variantu dvou orchestrů v jedné instituci. Tuto variantu také schválilo na svém prosincovém zasedání zastupitelstvo.

„Uvědomuji si, že existují legitimní obavy ze slučování a především pak rezonuje otázka propouštění. V první řadě budeme velmi podrobně prověřovat provozní funkčnost této varianty na půlročním modelu sezony 2025/2026 a společně s právníky posuzovat nabízené varianty sloučení nebo splynutí. Chtěl bych všechny ujistit, že jakákoliv diskuse o propouštění není teď na pořadu dne. Cítím zodpovědnost za zachování obou tradičních značek, jejich autonomií a sociálního smíru. V prvé řadě budeme adekvátní úspory hledat ve využívání společných prostor a prostředků a v optimalizaci dodavatelských služeb,“ uvedl David Gerneš.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments