Dědicové se nedohodli: Vila Giuseppe Verdiho se bude prodávat

V Itálii se kvůli neshodám mezi dědici bude prodávat venkovská vila hudebního skladatele Giuseppeho Verdiho, v níž pobýval a komponoval půl století až do své smrti v roce 1901. Dům poblíž města Busseto na severu Itálie společně vlastní čtyři sourozenci, kteří se však dlouho nemohli dohodnout, co s nemovitostí dál. Vila nejspíš půjde do dražby, předkupní právo na ni bude mít stát.

Vila Giuseppe Verdiho (zdroj Villa Giuseppe Verdi)
Vila Giuseppe Verdiho (zdroj Villa Giuseppe Verdi)

Giuseppe Verdi měl se svou první manželkou dvě děti, obě však zemřely ještě v útlém věku. Se svou druhou ženou Giuseppinou Strepponiovou potomky neměli, přijali však za vlastní Verdiho sestřenici Marii Cristinu Filomenu Verdi, která posléze jeho majetek zdědila. Její potomci z rodiny Carraraových-Verdiových vilu ve vesničce Sant’Agata di Villanova vlastní dodnes.

Dům je obývaný a částečně slouží také jako muzeum. Stále v něm jsou předměty včetně nábytku, které používal sám Verdi.

„Je nám to velmi líto. Ale byla to jen otázka času. Tím, že jsme nebyli schopní najít shodu, vila takto neslavně skončila,“ řekl Angiolo Carrara Verdi, který od roku 2010 provozuje v domě muzeum. Podle něj si skladatel přál, aby dům zůstal živý a aby se v něm bydlelo. „Přání mistra respektuji. A doufám, že ať už ho koupí kdokoli, bude s ním zacházet v budoucnu takhle – jako s domovem. Nemůže z něj být jen neosobní muzeum,“ dodal.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments