Den zobcových fléten na Pražské konzervatoři

Den zobcových fléten na Pražské konzervatoři (DZFL) je fórum je určené studentům, hráčům, učitelům a příznivcům zobcové flétny. Akce navazuje na otevřené masterclass na Pražské konzervatoři v minulých letech. Cílem je umožnit účastníkům setkání s hostujícími umělci, odborníky v oboru zobcové flétny a poskytnout prostor pro setkání napříč generacemi a jednotlivými školami zobcové flétny v České republice.
Marco Scorticati (zdroj YouTube)

Na Pražské konzervatoři proběhne již podruhé Den zobcových fléten. První ročník se uskutečnil 18. března 2018 v koncertním sále Pražské konzervatoře. Letošní datum konání připadá na 19. května 2019.

Hostem druhého ročníku DZFL bude přední italský flétnista Marco Scorticati z Hochschule für Musik Felix-Mendelssohn Bartholdi v Lipsku, známý nejen z účinkování se špičkovými soubory Il Giardino Armonico či Accademia Bizantina, ale také pro své sólové nahrávky sonát G. F. Händela či A. Corelliho. Právě italskému baroku bude také věnována Scorticatiho individuální práce se studenty Pražské konzervatoře.

Závěrečný koncert představí unikátní těleso, které nese pracovní označení „Consortium Conservatorium 2019“. Soubor představí v malém koncertu výstup ranního consortního workshopu, který je věnován pozdně renesanční vícesborové polyfonii.

Součástí akce bude i prodejní výstava zobcových fléten. Masterclass a přednáška budou probíhat v anglickém jazyce, tlumočení je zajištěno.

Mohlo by vás zajímat