Děti z baletního studia NDM tančí s Royal Moscow Ballet

Dvě desítky dětí z baletního studia Národního divadla moravskoslezského vystoupí v pátek 7. prosince a v sobotu 8. prosince 2018 večer v ostravském Gongu se světovým souborem Royal Moscow Ballet. Dětské role bude tančit 18 děvčat a dva chlapci v inscenacích baletů Labutí jezero a Louskáček. Role se naučili na základě videa v uplynulých týdnech, v pátek a v sobotu před představeními budou zkoušet a večer naostro tančit.
Baletní studio (zdroj NDM)

Produkce světového souboru zapojuje žáky předních baletních přípravek do představení v Česku vůbec poprvé. Lektorky baletního studia Národního divadla moravskoslezského vybraly vhodné adepty a s nimi role nacvičily – jak do Čajkovského Labutího jezera, tak pro jeho balet Louskáček. Soubor Royal Moscow Ballet přitom zapojí naše děti do zkoušky opravdu až v pátek – v den prvního představení. „V Labutím jezeře budou tančit pážata s maskami ve výstupu černokněžníka, a doprovod královny. V Louskáčkovi pak myšky, čínský a arabský tanec, a panenky,“ upřesňuje Květa Havelková, mluvčí produkce ruského baletu. Kostýmy dostanou naše děti od ruské produkce – jen lehce se upravovaly.

U našich dětí ze studia NDM jde opravdu o první vystoupení takového typu a pro Royal Moscow Ballet v Česku jde také o první spolupráci s dětskými baletními studii, přičemž v Praze děti vystupovaly jen v jednom baletu. V Ostravě budou účinkovat v obou.

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na