Deutsche Grammophon vydá „vltavský“ koncert houslisty Daniela Hopea

Loňský koncert britského houslisty Daniela Hopea na festivalu Struny podzimu i po několika měsících nadále rezonuje hudebním světem. Jeho vystoupení s programem Vivaldi Recomposed od skladatele Maxe Richtera, které se odehrálo na unikátní plovoucí scéně přímo na hladině řeky Vltavy, nyní ve videozáznamu uvede prestižní label Deutsche Grammophon.

Struny podzimu 2020, Vivaldi Recomposed: Daniel Hope (foto Petra Hajská)
Struny podzimu 2020, Vivaldi Recomposed: Daniel Hope (foto Petra Hajská)

Koncert, který 19. září loňského roku sledovalo více než tisíc diváků na plovoucím hledišti, v lodičkách, na nábřeží i mostu Legií, bude ke zhlédnutí na platformě Deutsche Grammophon Premium 1. května 2021 ve 20:00.

Na koncertu Hope for Prague / Prague Sounds, společně s britským houslistou Danielem Hopem zahrál český ansámbl Epoque Orchestra a cembalistka Katta. Vystoupení, které se uskutečnilo na plovoucí scéně v blízkosti Národního divadla a Slovanského ostrova, zaznamenalo mimořádný návštěvnický úspěch a mezinárodní mediální přesah.

Struny podzimu 2020, Vivaldi Recomposed: Daniel Hope (foto Prague Sounds)
Struny podzimu 2020, Vivaldi Recomposed: Daniel Hope (foto Prague Sounds)

Prostřednictvím mezinárodní televize TV arte a díky koprodukci s Českou televizí bylo přenášeno do celého světa. Jednalo se o organizačně i produkčně nejnáročnější projekt v téměř pětadvacetileté historii festivalu. Jen plovoucí scéna na Vltavě se z vojenských pontonů z celé republiky stavěla na Vltavě téměř týden. „Naše úsilí bylo odměněno mimořádným ohlasem, který daleko přesáhl hranice republiky a jež byl skvělou reklamou na krásy naší metropole. Uvedení koncertu pod legendární žlutou značkou Deutsche Grammophon jen podtrhuje úspěch celé akce,“ těší prezidenta festivalu Struny podzimu a autora projektu Marka Vrabce, který má v plánu s venkovními koncerty v kulisách Prahy pokračovat i v letošním roce. Zveřejnění programu letošního ročníku plánují pořadatelé na 25. května 2021.

https://www.youtube.com/watch?v=Rx-esqIyV2M&ab_channel=ETPRODUCTIONofficial

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments