Dirigent Michael Tilson Thomas se zotavuje po operaci mozkového nádoru

Legendární americký dirigent Michael Tilson Thomas v pátek oznámil, že se na několik následujících měsíců stáhne z koncertní činnosti, protože se zotavuje z operace nádoru na mozku.

Michael Tilson Thomas (foto Brigitte Lacombe)
Michael Tilson Thomas (foto Brigitte Lacombe)

Šestasedmdesátiletý Michael Tilson Thomas, bývalý hudební ředitel Sanfranciského symfonického orchestru, ve svém prohlášení uvedl, že se bude léčit až do října:

„Milí přátelé a milovníci hudby, právě jsem se vrátil domů z Univerzitní nemocnice v San Franciscu. Po několika vyšetřeních mi byl diagnostikován nádor na mozku, který bylo nutné okamžitě odoperovat. Operace proběhla úspěšně. Začínám cyklus terapií, který bude trvat několik měsíců. Budu proto muset zrušit svá veřejná vystoupení až do konce října. Plánuji se vrátit na pódium v listopadu. Mám velké štěstí, že se o mě stará úžasný tým Univerzitní nemocnice spolu s americkými i zahraničními spolupracovníky. Děkuji za Vaši podporu a modlitby a brzy na viděnou.“

Michael Tilson Thomas, významná osobnost hudebního průmyslu, loni odstoupil z funkce hudebního ředitele Sanfranciského symfonického orchestru. Tuto funkci zastával od roku 1995, aktivně podporoval provádění děl soudobých amerických skladatelů.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments