Silberbauerovo hudební Podyjí rozezní hudbou kostely a kláštery jižní Moravy a Dolního Rakouska

Mezinárodní hudební festival Silberbauerovo hudební Podyjí se koná již podruhé. Hudební díla budou letos prezentována převážně na varhanách z dílny znojemského varhanáře Josefa Silberbauera. Tento rok se však rozšíří i o nástroje Silberbauerova učitele varhanáře Ignáce Jakoba Floriána Casparida.
Ars Brunensis (zdroj Archiv Musica Viva)
Ars Brunensis (zdroj Archiv Musica Viva)

Na podzim nabídne festival návštěvníkům šestnáct koncertů, osm na jižní Moravě a osm v okolí rakouského Thayatalu, na nichž se představí nejen přední čeští, ale také zahraniční umělci. Na programu je vystoupení barokních ansámblů, smíšených sborů, vokálních ansámblů, komorního orchestru a talentovaných dětí ZUŠ z obou stran hranice, které na koncertech v Louce u Znojma a v Unterretzbachu vystoupí společně s učiteli ZUŠ. Zahajovací koncert Struny a píšťaly současně – Věčné světlo láká posluchače do kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Vranově nad Dyjí, a to 5. září 2021 v 18:00 hodin. Houslisté David Pokorný a Alexey Aslamas uvedou spolu s varhanicí Kateřinou Málkovou dvě světové premiéry, skladbu Dozrávání skladatele Antona Aslamase a skladbu …a světlo věčné ať mu svítí Michaely Pálky Plachké.

25. září 2021 v 18:00 hodin se uskuteční benefiční koncert Pro varhany kostela sv. Josefa v Jevišovicích, na kterém zazní Pergolesiho Stabat Mater.

Festival vyvrcholí sborovým koncertem Hold sv. Mikuláši 8. prosince 2021 v 19:00 hodin v kostele sv. Mikuláše v rakouském Röschitz, kde vystoupí brněnský smíšený sbor Ars Brunensis vedený dirigentem a sbormistrem Danem Kalouskem. Sbor uvede světovou premiéru skladby O Pater III Tomáše Pálky a rakouskou premiérou mše Missa brevis skladatele Lukáše Sommera. Na koncertě se představí také chrámový varhaník a sbormistr rakouského kláštera Altenburg Martin Wadsack s vokálním ansámblem St. Stephanus-Altenburg.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments