Divadla mohou ode dneška znovu otevřít sály

Divadla a koncertní sály mohou po několikaměsíční pauze způsobené opatřeními proti šíření koronaviru ode dneška znovu otevřít sály pro diváky.

Ilustrační foto (Freepik)
Ilustrační foto (Freepik)

Kulturní akce uvnitř se mohou konat s účastí nejvýš 500 lidí, pořadatelé mohou obsadit maximálně polovinu kapacity sálů. Akcí pod širým nebem, které jsou povolené od minulého pondělí, se může účastnit až 1000 lidí, dosud byla stopka na 700 lidech. I v tomto případě musí být naplněna maximálně poloviční kapacita prostoru. Velká část divadel ale čeká s představeními uvnitř na červen.

Podmínkou účasti na všech akcích je a zatím bude buď negativní test, uplynutí tří týdnů od první dávky očkování, nebo maximálně 180 dní od prodělané nemoci covid-19. Oba typy akcí mohou navštěvovat jen sedící diváci a musejí nosit respirátor. Někteří divadelníci a pořadatelé festivalů žádají, aby byli stejně jako restauratéři zproštěni povinnosti kontrolovat potvrzení a přenést povinnost na návštěvníky.

Dnešní míra rozvolnění odpovídá třetímu vládnímu balíčku, čtvrtý by mohl podle ministerstva kultury platit od 14. června. Pak by se mohli venkovních akcí účastnit i stojící diváci. Uvnitř se budou akce konat zřejmě celé léto pro sedící diváky.

V Praze se v úterý otevře šapitó Azyl78 na Výstavišti v Holešovicích. Až do září bude poskytovat prostor nejen domovskému souboru Cirk La Putyka, ale mnoha dalším pražským scénám a souborům.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments