Národní divadlo moravskoslezské otevírá prodej vstupenek

Dnes začíná Národní divadlo moravskoslezské prodávat vstupenky na šest představení tří inscenací ve svých divadlech. Diváci budou moci přijít například na operu Hubička Bedřicha Smetany.

Národní divadlo moravskoslezské: Tančící mosty – zkouška (foto Lucie Maceczková)
Národní divadlo moravskoslezské: Tančící mosty – zkouška (foto Lucie Maceczková)

Vstupenky se prodávají v souladu s opatřeními – 50% kapacity obou velkých divadel. Soubory baletu a operety/muzikálu Národního divadla moravskoslezského pak na začátek června připravují venkovní happening na březích řeky Ostravice v centru města. „Jsme rádi, že se konečně hnuly ledy a máme signály, že zájem o vstupenky do divadel bude. Těšíme se také na diváky venku! Ten půst byl už moc dlouhý, “ těší se na diváky ředitel NDM Jiří Nekvasil.

Na 10. a 12. června jsou naplánovány předpremiéry obou obsazení opery Bedřicha Smetany Hubička. Nová Hubička vzniká v režii Jiřího Nekvasila, hudební nastudování Marek Šedivý. Operou uzavře NDM symbolicky sezónu: TV Noe ji odvysílá živě přenosem z Divadla Antonína Dvořáka 1. července večer. Dílo uvidí v červenci také diváci festivalu v Litomyšli.

Soubory baletu a operety/muzikálu pak zvou v červnu širokou veřejnost na open-air performanci s názvem Tančící mosty. Ve dnech 4. a 5. června zatančí balet za doprovodu hudebníků z muzikálového souboru na trase od Hradní lávky ve Slezské Ostravě po lávku v Komenského sadech v centru Ostravy, tančit se bude také na plochách podél řeky Ostravice. „Nejde o představení v pravém smyslu konané venku, ale o happening, kterým chceme potěšit ty, kteří přijdou do parku nebo k řece. Chceme také upozornit na historii mostů na trase a zdůraznit jistou symboliku – mosty spojují a dávají všem nové možnosti i naději,“ doplnil ředitel Nekvasil.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments