Divadlo F. X. Šaldy Liberec oslaví Mezinárodní den tance 2021 online

Tanečníci Divadla F. X. Šaldy oslaví Mezinárodní den tance 2021 vzhledem k současným podmínkám stejně jako v minulém roce online. Své slavnostní taneční gala, složené z ukázek divadelního repertoáru a nových choreografií baletního souboru, bude divadlo vysílat přes své sociální sítě a YouTube kanál divadla ve čtvrtek 29. dubna 2021 od 20:00. Pro diváky bude záznam dostupný do první květnové neděle.

Divadlo F. X. Šaldy - Mezinárodní den tance (foto Daniel Dančevský)
Divadlo F. X. Šaldy – Mezinárodní den tance 2021 (foto Daniel Dančevský)

V programu se objeví dvě ukázky z dosud nezveřejněného baletu Mauglí, který režírovala umělecká vedoucí souboru Marika Mikanová. Uvidíte také například choreografii Cuéntame, kterou vytvořila členka souboru španělská tanečnice Nuria Cazorla García, a dalších šest tanců spojených ve výjimečný program Viva la danza!.

Taneční umělci baletního souboru DFXŠ budou také součástí celodenního programu produkce Art4People. V odpoledních hodinách bude zadávat část klasického baletního tréninku dlouholetý člen baletu Alexey Yurakov a večer uvidíte tanečníky DFXŠ v Gala programu českých tanečních scén.

Letošní ročník oslav organizátoři spojili s charitativní kampaní na podporu Nadace Krása pomoci, která je patronem festivalu. Nadace usiluje o zlepšování života seniorů, a proto je heslo letošního ročníku, Kdo tančí, nestárne! Nemusíte tak být pouze pozorovateli, ale můžete si společně s projektem zatančit a zároveň podpořit ty, kdo již aktivně netančí.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments