Divadlo F. X. Šaldy opouští sezonu s nadhledem a míří za světlem

Září roku 2022 pro nás otevře novou 139. divadelní sezonu Divadla F. X. Šaldy. Po minulé sezoně "S nadhledem" vzniká sezona "Za světlem", ve které tři soubory libereckého divadla přinesou hned třináct premiérových představení a skvělou nabídku předplatného pro stávající i nové předplatitele.

Legenda z Mlžných hor, Divadlo F. X. Šaldy (foto Petr Neubert)
Legenda z Mlžných hor, Divadlo F. X. Šaldy (foto Petr Neubert)

„Divadlo bylo od svého prvopočátku prostorem pro sdílení, prostorem setkání, místem, kde člověk není sám, kde mají naše příběhy smysl. Přeji sobě i vám, ať to tak zůstane. Ať se opona nakonec vždy otevře a světlo z jeviště zazáří a zažene chmury z našich duší,“ vysvětluje šéfka činohry Kateřina Dušková, jak chápe novou sezonu Za světlem. Světlo má mnoho významů, kromě toho prvotního „zdroje světla“ a „divadelních světel“, pod nimiž skoro každý den herci předvádějí své umění divákům, je světlo i symbolem naděje a víry. Linda Hejlová Keprtová, šéfka operního souboru, říká: „Věřme tedy, že divadelní sály budou žít, věřme, že jeviště budou plná emocí, věřme, že dotkneme se krás. A já za operní soubor slibuji, že se o vás, o diváky, nepřestaneme rvát – ve společné pouti Za světlem!“

Stejně jako v předchozím roce i v tomto divadlo doufá, že bude mít možnost svou myšlenku promítnout do svých vizuálů. Ve 138. sezoně měli diváci možnost skrze plakáty připravovaných premiér nahlížet na Liberec s nadhledem, nyní se jim možná Divadlo F. X. Šaldy ukáže v novém světle.

Diváky od září roku 2022 do června 2023 čeká třináct velkolepých premiér, sedm činoherních, čtyři operní a dvě baletní. Divadlo připravilo nabídku výhodných abonmá, kde mohou diváci od května 2022 vybírat z osmnácti skupin, které jsou navíc rozdělené do pěti kategorií; vybere si tak opravdu každý. Věrní předplatitelé už ví, že s pořízením abonmá přichází řada výhod: slevy, zajištěné vstupenky, abonentka je přenosná, elektronická verze časopisu XAVER v e-mailu, programy na abonentní představení zdarma a mnoho dalších.

„Věřím, že tituly připravované na sezonu 2022/2023 vás zaujmou. Naši dramaturgové pro vás připravili pestrý koktejl činoherních, operních a tanečních inscenací, nebudou chybět ani muzikály a symfonické koncerty. Zkrátka mít naši abonentku znamená mít pravidelný přísun skvělých kulturních zážitků,“ přibližuje nadcházející sezonu ředitelka divadla Jarmila Levko. Celou brožuru předplatného naleznete na webových stránkách Divadla F. X. Šaldy.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments