Divadlo F. X. Šaldy představí v roce 2021 třináct premiér a pět symfonických koncertů

Navzdory době, která nepřeje plánování, Divadlo F. X. Šaldy přichází v tradiční vánoční čas s nabídkou předplatného pro rok 2021. Pro diváky je připraveno celkem třináct premiér inscenací – šest činoherních, z toho jedna světová, tři baletní, z toho jedna světová, a čtyři operní. Nabídka opery zároveň zahrnuje pět velkých symfonických koncertů i drobné koncerty komorní.

Divadlo F. X. Šaldy Liberec: předplatné 2021 (zdroj DFXŠ)

Připravený program všech tří souborů dramaturgicky kombinuje klasická díla světového i domácího repertoáru s díly současnými, velkolepé „spektákly“ pro velké jeviště i díla svým charakterem komorní, dramata, komedie i kombinované žánry. Předplatitelé si mohou vybrat celkem z osmnácti skupin předplatného rozdělených do pěti kategorií a kromě finanční úspory a především jistoty „svého“ místa, získají také bonusové představení zdarma a u vybraných skupin při zakoupení dospělé abonentky druhou abonentku zdarma pro dítě do 15 let. Navíc prvních sto předplatitelů dostane k předplatnému exklusivní dárek v podobě látkové tašky, ušité v divadelní krejčovně z látky, která byla zachráněna při rekonstrukci Šaldova divadla. Věrní abonenti libereckého divadla si tak budou moci vzít kus divadelní historie kamkoliv s sebou.

K předplatnému pro příští sezonu je připravena tradičně přehledná brožura s informacemi o abonentních cyklech i anotacemi plánovaných inscenací. Nově je možné předplatné zakoupit online z pohodlí domova prostřednictvím divadelních stránek.

Divadlo F. X. Šaldy Liberec: taška z látky, která byla zachráněna při rekonstrukci Šaldova divadla (zdroj DFXŠ)

Nabídka baletního souboru:
První taneční lahůdkou roku by měl být Mauglí, proslulý příběh o indickém chlapci, jenž byl vychován vlky. Ponořit se do zvuků džungle bude možné díky hudbě zkomponované uznávaným českým skladatelem Alešem Březinou. Červnovou delikatesou bude poutavé taneční drama Liliom na námět Ference Molnára, které se stalo základem známého broadwayského muzikálu Carousel. Následovat bude tragikomická gangsterka z československých padesátek MašínGun Brothers s kontroverzním tématem bratří Mašínů. Jeviště Šaldova divadla autorsky ovládne světově uznávaná umělecká skupina DekkaDancers. Vybranými choreografy z tohoto uměleckého uskupení budou Viktor Konvalinka a liberecký rodák Ondřej Vinklát (dvojnásobný držitel Ceny Thálie).

Nabídka opery:
Operní sezóna by měla být zahájena ruskou romantickou klasikou Jolanta, posledním a velmi ceněným operním dílem P. I. Čajkovského. Následovat bude brilantní a virtuózní francouzská opera od Itala C. Donizettziho – La fille du r´giment – Dcera pluku. Tak jako v předchozích sezónách, bude v operní nabídce také muzikál, pro příští rok z broadwayské produkce – Hledá se tenor, který námětově navazuje na Verdiho slavnou operu Otello – a tento klenot operní, z pera Giuseppe Verdiho, opera připravuje pro letošní podzim. Na sezónu 2021 je naplánováno celkem pět velkých symfonických koncertů a pravidelný cyklus komorních koncertů ve foyer Šaldova divadla.

Divadlo F. X. Šaldy Liberec: Divadelní trhák (zdroj DFXŠ)

Pro diváky, kteří se nechtějí vázat, ale i tak chtějí uspořit a zajistit si přísun divadelních zážitků dopředu, má Divadlo F. X. Šaldy v nabídce blokové předplatné, takzvané Divadelní „trháky“. Tato forma předplatného umožňuje získat vstupenky se slevou na představení dle vlastního výběru. V nabídce jsou „trháky“ na pět a deset představení. Kupón se jednoduše utrhne a smění za vstupenku na vybranou hru. Kromě toho je opět možné pořídit klasické dárkové poukazy v hodnotě 100, 300, 500 a 1000 Kč, novinkou je možnost zakoupit vybrané poukazy i z pohodlí domova on-line na stránkách divadla.

„Do roku 2021 vstupujeme s nadějí, že bude lepší než rok 2020. S nadějí, že to co prožíváme, když jsou naše divadla zavřená, už prožívat nebudeme. Protože základem divadla je kontakt s divákem, bez toho to prostě nejde. Milí diváci, děkujeme vám za vaši věrnost a těšíme se na setkání s vámi v Šaldově i Malém divadle“, doplila na závěr Jarmila Levko, ředitelka Divadla F. X. Šaldy

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments