Divadlo F. X. Šaldy zahájí 139. sezonu

Liberecké divadlo F. X. Šaldy zahájí svou 139. sezonu tento čtvrtek 1. září 2022. Akce se měla konat původně na náměstí před radnicí, ale kvůli nejistému počasí se organizátoři rozhodli přesunout celý program do do sálu Šaldova divadla. První představení na malé i velké scéně budou se budou konat již tuto neděli.
Divadlo F. X. Šaldy Liberec (zdroj Divadlo F. X. Šaldy Liberec)
Divadlo F. X. Šaldy Liberec (zdroj Divadlo F. X. Šaldy Liberec)

V hledišti velké scény přes léto skončila druhou etapou výměna sedaček – loni se měnily sedačky v přízemí a prvním patře, letos na druhém a třetím balkonu.

První premiérou sezony Divadla F. X. Šaldy bude na konci září opera Dialogy karmelitek od Francise Poulence (23. a 25. září 2022). Operní soubor chystá pro sezonu další dvě známá díla – Čardášová princezna (16. a 18. prosince 2022) a Madam Butterfly (10. a 12. března 2023), a komponovaný pořad nazvaný Cesta (2. a 4. června 2023). „Tituly, které v letošní sezoně soubor opery představí, jsou sice různorodé, avšak téma mají podobné – vytrvalost, odhodlání, obětování se – a především nezdolnou víru člověka, že dobro musí zvítězit nad zlem,“ uvedl vedoucí operního souboru Karol Kevický.

Balet uvede dvě nové premiéry. „Tentokrát baletní sezonu prostoupí příběhy dvou ženských hrdinek. Každá bude úplně jiná a každá bude originální,“ uvedla vedoucí souboru Marika Mikanová. První novinkou bude 11. a 13. listopadu 2022 taneční inscenace nazvaná Šach mat / Carmen a druhou pohádkový příběh Princezna Hyacinta (31. března a 2. dubna 2023).

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments