Divadlo J. K. Tyla přerušilo natáčení představení pro on-line cyklus První řada u Vás doma

Vzhledem k aktuální situaci a zpřísnění protiepidemických opatření přistoupilo Divadlo J. K. Tyla k dočasnému přerušení natáčení inscenací pro projekt První řada u Vás doma, který divákům umožňuje zhlédnout záznamy z produkce plzeňského divadla přímo u sebe doma.
Suchý, Šlitr: Dobře placená procházka – DJKT 2021 (foto Martina Root)

V tuto chvíli se jedná o opery Věc Makropulos a Prodaná nevěsta a balet Sněhurka. Již zakoupené vstupenky zatím zůstávají v platnosti, divadlo se bude snažit nabídnout náhradní termíny, o kterých bude všechny držitele již zakoupených vstupenek informovat e-mailem. Pokud by divákům náhradní termíny nevyhovovaly, bude možné vstupenky vrátit.

„Je nám to velice líto, na projekt jsme měli skvělé ohlasy, ale nepříznivá epidemická situace nás dovedla k rozhodnutí, že na čas všechna plánovaná natáčení zrušíme. Uvidíme, jak se situace bude vyvíjet, ale uděláme maximum proto, abychom divákům slíbená představení umožnili sledovat. Všem se omlouváme za komplikace, věříme, že diváci naše rozhodnutí pochopí,“ uvádí ředitel divadla Martin Otava.

První řada u Vás doma odstartovala 20. února 2021 on-line předpremiérou slavné operety Netopýr (recenze Opery PLUS zde), další sobotu si diváci mohli vychutnat nově nastudovanou divadelní adaptaci Hrabalových Postřižin. Následující dva víkendy budou patřit muzikálu. Na sobotu 6. března od 19.00 je naplánovaná „semaforská“ Dobře placená procházka a v neděli 14. března od 10.00 nabídne divadlo oblíbenou Muzikantskou pohádkuse spoustou původních písniček Dalibora Bárty napsanou přímo pro muzikálový soubor DJKT.

Zájemci si mohou zakoupit vstupenky na prodejním portále GoOut, který jim nejpozději 24 hodin před začátkem akce zašle link ke sledování představení, které bude přístupné do půlnoci daného dne. Zbytek natočeného programu, tedy oceňovaný balet Zkrocení zlé ženy a populární komedie Brouk v hlavě s Martinem Stránským v hlavní dvojroli, zůstává v tuto chvíli beze změn.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments